АНОНС
Обговорення: “Конституційність незаконного збагачення і конфіскації необґрунтованих активів: скасувати не можна залишити!?”
Останньою барикадою у бою за збереження здобутків антикорупційної реформи на сьогодні залишається відповідальність за незаконне збагачення та цивільна конфіскація корупційного майна. Рішення Конституційного Суду №13-р/2020 від 27 жовтня сколихнуло всю країну та спричинило конституційну кризу, яку парламентарі досі не можуть врегулювати. З того часу вже ініційовано десятки законопроектів жоден з яких так і не був проголосований Верховною Радою.
То ж яка “доля” очікує незаконне збагачення? Чи є конституційним інститут цивільної конфіскації та як врятувати антикорупційну реформу? Спільно знайти відповіді на ці та інші запитання запрошуємо народних депутатів, представників політичних партій, державних органів та органів місцевого самоврядування, суддів, міжнародних та громадських організацій, журналістів.
ДАТА: 16 грудня, з 13.00 до 14.00
МІСЦЕ: Укрінформ (зал №1) або приєднання через ZOOM платформу
РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІі: https://forms.gle/NRKLzEo449yyxaZP7
Зареєстрованим учасникам буде надіслано підтвердження участі, програму заходу та ZOOM посилання.
Спікери заходу:
- Єгор Соболєв – народний депутат ВРУ VIII скликання, журналіст.
- Тетяна Хутор – голова Інституту законодавчих ідей.
- Андрій Білецький – заступник голови Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції в Україні НаУКМА.
Пряма трансляція на Facebook сторінку Інституту законодавчих ідей та Youtube Укрінформу.
Під час обговорення також буде представлено результати двох аналітичних досліджень проведенні Інститутом законодавчих ідей та Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції в Україні НаУКМА:
- Висновок Amicus Curiae на конституційне подання 47 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та інших пов’язаних з ними законів України, що зачіпають права та свободи громадян (розділи II та III подання).
- Цивільна конфіскація необґрунтованих активів крізь призму захисту права власності.
ПРИМІТКА.
Публікація та презентація аналітичних досліджень стала можливою за підтримки Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Думки та позиції викладені у цій публікації є позицією автора та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).