Правозахисні організації та міжнародні експерти багато років говорять про недоліки базового Закону України, який регулює діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Питання викликає запроваджений віковий ценз у 40 років для кандидатів на цю посаду, відсутність у законі згадки про офіси Уповноваженого у регіонах, гарантії незалежності, а також сильні та слабкі сторони повноважень інституту, зокрема для захисту людей під час війни та багато чого іншого.
Зареєстрований проект закону р.н. 3312 від 07.04.2020 на нашій пам’яті є першою спробою на рівні парламенту України комплексно врегулювати питання посилення повноважень Уповноваженого з прав людини. Водночас у законопроекті міститься ряд дискусійних положень, які і виносяться на запропоновану Центром громадянських свобод онлайн-дискусію, що відбудеться 27 травня 2020 року о 12 годині.
Учасниками та учасницями обговорення будуть:
Тарас Тарасенко – народний депутат України, голова підкомітету з прав людини, автор законопроекту
Ірина Кушнір – експертка Українського Інституту прав людини
Олександра Матвійчук – голова правління Центру громадянських свобод
Світлана Колишко – керівниця проекту ПРООН «Права людини для України»
Агне Ліманте – експертка спільного проекту ЄС/Ради Європи “Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмана у захисті прав людини”, старша наукова співробітниця Інституту права (Литва), експертка проекту Twinning Ombudsman (2017-2019)
Віктор Барвіцький – представник Уповноваженого з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України
Олександр Павліченко – виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини
Контактна особа: Марина Ліліченко, Центр громадянських свобод[email protected] +38097 253 38 75
Для реєстрації необхідно заповнити форму за посиланням:https://forms.gle/
Усім зареєстрованим учасникам буде відправлено лінк на відкриту трансляцію, яка відбудеться 27 травня 2020 року о 12 годині.
Джерело: Центр Громадянських Свобод