Британська благодійна організація «Обсерваторія Конфліктів та Довкілля» (CEOBS) запрошує команди студентів, викладачів та екологічних активістів для участі у онлайн-Хакатоні «Addressing War-Linked Threat to Water in Ukraine». Цей захід присвячений темі ризиків та загроз для водних ресурсів, спричинених бойовими діями, та поєднує елементи онлайн-школи з основ громадянської науки (citizen science) і розробки проєктів. Протягом 2-х днів (13-14 листопада) учасники працюватимуть у командах над розробкою рішень для громад, що постраждали внаслідок повномасштабної війни Росії проти України.
На хакатоні ви:
- Опануєте різні методи громадського моніторингу довкілля та принципи громадянської науки;
- Отримаєте навички з дослідження стану водних об’єктів та аналізу якості води;
- Вивчите необхідні основи мінної безпеки для проведення польових досліджень;
- Навчитеся готувати проєктні заявки та презентувати проєкти.
Для участі у Хакатоні потрібно створити особистий акаунт на сайті, а потім зареєструватися саме не наш хакатон. Якщо у вас є команда однодумців, будь ласка, кожен зареєструйтеся окремо, а потім напишіть [email protected] і ми допоможемо створити команду. Бажане володіння англійською мовою на рівні, достатньому для участі.
Ми організовуємо вступну лекцію 6-го листопада, на якій детальніше розповімо про хакатон та розповімо про основи моніторингу водних ресурсів. Лекція розглядатиме наступні питання:
- Екологічні ризики, зумовлені бойовими діями.
- Приклади інцидентів та загроз з бази даних СЕОBS (очисні споруди, шахтні води, промислові інциденти).
- Основи та перспективи управління водними ресурсами в Україні. Процеси гармонізації з законодавством ЄС. Водна рамкова директива ЄС. Директива ЄС про очищення міських стічних вод.
- Збір екологічних даних (ДЕІ, дані державного моніторингу вод, інші гідрометеорологічні дані).
- Моніторинг посух та стійкість до зміни клімату.
- Сфери моніторингу, в яких дані наразі неповні чи відсутні.
- Приклади успішних проектів моніторингу методами громадянської науки.
- Використання даних громадянської науки у судових процесах.
Якщо у Вас виникли запитання, звертайтеся за електронною поштою: [email protected], [email protected], і ми з радістю на них відповімо.