4 серпня о 14:00 приєднатися до онлайн-презентації п’ятого випуску наукової серії «Усна історія російсько-української війни».
Трансляція відбудеться на сторінці Українського інституту національної пам’яті.
Усі охочі зможуть залишити свої запитання до спікерів у коментарях під стрімом. Також відеозапис розмови буде доступний у майбутньому на сторінці Інституту.
Участь в обговоренні візьмуть:
- Тетяна Ковтунович, координаторка усноісторичних проєктів Українського інституту національної пам’яті;
- Владислав Мороко, кандидат історичних наук, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА;
- Андрій Перепілка, волонтер, член Правління ГО «Об’єднання учасників АТО та волонтерів «Передова»;
- Олексій Штейнле, кандидат історичних наук, доцент Запорізького національного університету.
У центрі уваги нового випуску «Усної історії російсько-української війни» опинилося 50-тисячне місто Енергодар Запорізької області. Протягом листопада 2016 – лютого 2017 років. член редколегії збірника Михайло Павленко здійснив кілька експедицій до нього, записавши унікальні та різносторонні інтерв’ю очевидців війни на Сході України.
Чому саме Енергодар? З початком російської агресії проти України 2014 року це місто стало активним і помітним ядром проукраїнського руху. Значна кількість містян стала військовослужбовцями у складі Збройних сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів. Виникли волонтерські організації «UАрмія», «Передова» та інші, що стали осередками потужної допомоги українській армії у найбільш скрутний час 2014-2015 років.
Кожен спогад у книзі дає змогу відтворити певну грань життя енергодарців у вирі російсько-української війни.
Нагадаємо, видавничий проєкт «Усна історія російсько-української війни» Інститут національної пам’яті спільно з Запорізьким національним університетом та Запорізькою обласною державною адміністрацією започаткували ще у 2015 році. З того часу світ побачили уже 4 книги із цієї серії, які презентували розповіді бійців 79-ї та 55-ї бригад Збройних сил України, військовослужбовців Національної гвардії України, представників запорізької Служби з надзвичайних ситуацій, волонтерів, переселенців.
Книгу можна безкоштовно завантажити за лінком.
Подія у facebook.