Панельна дискусія «Чи стане Новий Суспільний Договір основою успішної України?»

Початок: 21.08.2018 о 11:00
Закінчення: 21.08.2018 о 13:00
Адреса: вул. Михайла Омеляновича-Павленка (Суворова), 4/6, м. Арсенальна, Київ, Україна
Місце: Вільний простір MediaHub
Інститут демократії та розвитку «PolitA»
Телефон: 093 684 62 17
E-mail: [email protected]

Завершено

39509532_1818433678192513_7587931138593652736_n
Панельна дискусія «Чи стане Новий Суспільний Договір основою успішної України?»

21 серпня 2018 року об 11 годині в MediaHub (вул. Михайла Омеляновича-Павленка (Суворова), 4/6, м. Арсенальна) Інститут демократії та розвитку «PolitA» та «Foundation for future» проводять експертну дискусію «Чи стане Новий Суспільний Договір основою успішної України?».

Це вже четверта зустріч експертного середовища, яка присвячена публічному обговоренню теми Нового Суспільного Договору, Нової Конституції. Чергова дискусія буде присвячена механізмам реалізації Нового Суспільного Договору та предметно відповість з яких частин він має складатися. Які напрацювання є по цим векторам та як можна доєднатися до робочої групи, яка працює над цими питаннями.

Всі роки незалежності кожен новий президент, як тільки приходив до влади, намагався переписати Конституцію під себе. Українці по суті ніколи не мали права на власну самоврядність, самостійно і у власно вибраний спосіб організовувати своє внутрішнє життя, життя свого суспільства, своєї держави. І як результат, наша держава була інструментом обслуговування політичних еліт, що призвело до глибокої кризи державності.

Виникає питання як це змінити мирними шляхом і у відносно короткий термін? Одним з варіантів є укладання фіксованого Нового Суспільного Договору, який може відкрити шлях переходу від представницької демократії до співуправління відповідальних громадян, а також створення абсолютно Нової Конституції на основі цього Договору.

Експерти пояснять своє бачення того, на яких принципах має базуватися Новий Суспільний Договір та ще раз розкриють його філософські основи.

Учасники дискусії також розглянуть світовий довід подібних процесів та приклади стрімкого розвитку країн, яким вдалося такий договір заснувати, в том числі у новітній історії. І спробують розібратися чи варто в даному процесі збирати Конституанту з моральних авторитетів та приймати Нову Конституцію.

Нагадаємо, що у процесі попередніх обговорень експерти запропонували наступний алгоритм відновлення української державності: спочатку громадянське суспільство формулює Новий Договорів, який буде захищати інтереси кожного громадянина при гармонійному співіснування, потім цей Договір проходить широке суспільне обговорення, після чого обирається шлях його реалізації, наприклад, через написання Нової Конституції за допомогою механізму Конституанти та винесення її  президентом на всеукраїнський референдум.

Спікерами зустрічі виступлять:

  • Дацюк Сергій — відомий сучасний український філософ, просвітник, письменник; Пан Сергій є експертом Корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика», автор теорії віртуальності та низки інших сучасних філософських концептів.
  • Фесенко Володимир — політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента». Кандидат філософських наук, є автором понад 100 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі декількох підручників з політології.
  • Саакян Олег — голова Платформи соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій «Єдиний Координаційний Центр». Один з лідерів руху «Донецьк – це Україна». Є співавтором та лектором навчального модулю «Ukraine’s East Studies» магістерської програми Школи управління УКУ, програми «Молодь змінить Україну» Фонду родини Богдана Гаврилишина.
  • Романенко Юрій — політолог і блогер. Директор Центру політичного аналізу «Стратагема», шеф-редактор аналітичного порталу «Хвиля».
  • Матвієнко Костянтин — український письменник, публіцист, політичний оглядач та громадський діяч. Один із засновників Корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика», автор серії урбаністичного фентезі, який отримав назву «Крізь брами українських часів».
  • Модератор зустрічі — Катерина Одарченко, Президент Інституту демократії та розвитку «PolitA».

Запрошуємо  до обговорення представників ЗМІ, юристів, громадських діячів, експертів та всіх, хто цікавиться сучасною українською політикою.

Захід у Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/235833900603141/?notif_t=plan_edited&notif_id=1534758623120569

Реєстрація обов’язкова! 

Реєстраційна форма: https://goo.gl/q1CNWe

Акредитація ЗМІ: https://goo.gl/8SZKk3

Тел. +38093 684 62 17

Електронна пошта: [email protected]