Перегляд фільму «Знищити повністю або частково» та його обговорення у межах Українського тижня міжнародного кримінального правосуддя

Початок: 18.07.2024 о 18:00
Закінчення: 18.07.2024 о 20:00
Адреса: Київ, Україна
Місце: уточнюється
Центр громадянських свобод

Завершено

«Знищити повністю або частково»
Перегляд фільму «Знищити повністю або частково» та його обговорення у межах Українського тижня міжнародного кримінального правосуддя
Центр громадянських свобод та Kyiv Independent запрошує до перегляду та обговорення фільму-розслідування «Знищити повністю або частково».
 
  • Дата: 18 липня 2024
  • Час: 18:00-20:00
  • Адреса: повідомимо підтвердженим учасникам/цям
Вхід безкоштовний за умови попередньої реєстрації за посиланням.
 
Чи скоює Росія геноцид в Україні? Фільм є спробою знайти обґрунтовану відповідь на це складне питання. Його автор, журналіст відділу розслідування воєнних злочинів в Kyiv Independent Данило Мокрик спілкується з академіками та правниками, які вивчають тему геноциду, а також з п’ятьма українцями, які стикнулися з російськими воєнними злочинами на власному досвіді.
 
«Кремль вже скоював геноцид в Україні – Голодомор 1932-1933 років – який почали офіційно визнавати на міжнародному рівні лише нещодавно. Нинішня агресія росіян проти українців також має ознаки геноциду, і саме тому важливо досліджувати це питання вже зараз», — каже Данило Мокрик.
 
Головна мета розслідування полягає в тому, щоб виявити, чи є геноцидальний намір у діях російських військових та чиновників, а також в російській пропаганді.
 
Герої фільму – українці, які стикнулися з російськими воєнними злочинами, розповідають про власний досвід: вдова чоловіка, якого вбили біля їх будинку в Бучі; жінка, сестру-близнючку якої вбили в Скадовську; підліток, якого депортували в Крим, де він на власні очі спостерігав за спробами русифікувати українських дітей; а також двоє чоловіків, яких арештували під час окупації Херсону.
 
У зйомках взяли участь академіки та правники з протилежними поглядами. Уільям А. Шабас, один з найвидатніших дослідників в цій сфері, налаштований скептично, а Юджин Фінкель ще у 2022 році написав колонку, в якій стверджував, що Росія скоює в Україні геноцид. Український правник Дмитро Коваль наголошує, що неможливо повноцінно зрозуміти війну росіян проти українців, якщо не називати її геноцидом. У фільмі також представлене походження терміну «геноцид», визначення якого сформулював Рафаель Лемкін, та ряд ознак наявності геноцидального наміру з боку Росії в минулому та сьогоденні України.
 
Тривалість фільму — 60 хвилин. Опісля перегляду відбудеться обговорення стрічки з автором фільму. Фільм транслюватиметься українською мовою.
 
Захід відбувається в межах Українського тижня міжнародного кримінального правосуддя, який організовує Центр громадянських свобод. Деталі та більше подій тижня за посиланням.