Польова робота на Донбасі: розмова з переможцем національної правозахисної премії Геннадієм Щербаком

Початок: 14.03.2017 о 18:30
Закінчення: 14.03.2017 о 20:00
Адреса: вул. Волоська 8/5, 4-й корпус Києво-Могилянської академії, 4-й поверх, Київ,
Місце: Києво-Могилянська бізнес-школа

Завершено

??????
Польова робота на Донбасі: розмова з переможцем національної правозахисної премії Геннадієм Щербаком

Центр громадянських свобод запрошує на розмову з переможцем правозахисної премії за видатні здобутки у сфері захисту прав людини 2016 року Геннадієм Щербаком.

Дата: 14 березня
Час: 18.30
Місце: Києво-Могилянська бізнес-школа, 4-й поверх (Поділ, вул. Волоська 8/5, 4-й корпус Києво-Могилянської академії) – карта.

Під час дискусії піде мова про:

  • права людини під час війни та як змінилася вартість людського життя;
  • із чим зіштовхуються  документатори міжнародних злочинів «в полі»;
  • скільки людей пройшли через підвали на Донбасі та скількох досі чекають їх рідні;
  • як збирають та готують докази міжнародних злочинів для міжнародних судових інстанцій тощо.

У розмові також візьмуть участь:

Олександра Матвійчук – голова правління ГО «Центр громадянських свобод», авторка ряду доповідей про порушення прав людини під час Революції Гідності, а також під час окупації Криму та війни на Донбасі, що в т.ч. були направлені до Міжнародного кримінального суду.

Модеруватиме – Ольга Сніцарчук, журналістка та ведуча 5-го каналу

До участі запрошуються студенти, журналісти, правозахисники, громадські активісти тощо.

Захід відбудеться у форматі дискусії, де після виступів кожен бажаючий матиме змогу поставити своє питання та випити філіжанку смачної кави J

Реєстрація на подію: тут.

 Геннадій Щербак луганчанин, батько п’ятьох дітей, керівник організації “Мирний берег”. З початком війни на Донбасі через загрозу життю змушений був покинути свій рідний дім та бізнес.

Тривалий час на волонтерських засадах, збирав інформацію про катування, позасудові страти, зниклих безвісти тощо. Створив унікальну, безпрецедентну базу даних про порушення прав людини в умовах війни на Донбасі, яка нараховує більше 7000 тисяч справ.

ГО «Мирний берег» також збирає матеріали та формує картину ключових подій війни на сході, таких як «Ізваринський котел», «Іловайський котел», трагедія ІЛ-74, події 5 вересня 2014 року, події в Донецькому та Луганському аеропортах, «Дебальцевський котел» тощо. Наприклад, досліджуючи трагічні бої 5 вересня 2014 року в Луганській області, «Мирний берег» знайшов 175 учасників цих подій.

Здійснена робота Геннадія та його колег – неоціненний вклад у розслідування злочинів проти міжнародного гуманітарного права та утвердження правосуддя, зокрема, у міжнародних інстанціях, таких як Міжнародний кримінальний суд. 

 

З додаткових питань прохання звертатися до  Ірини Думич, [email protected], 0503411388.

 

Довідково:

Щорічна правозахисна національна премія з прав людини започаткована коаліцією правозахисних організацій «Правозахисний Порядок Денний» для популяризації цінностей прав людини, правозахисної роботи та її суспільної значимості. Премія  присуджується за видатні здобутки у сфері захисту прав людини. Вперше присуджена Геннадію Щербаку та вручена 10 грудня 2016 року під час відкриття Національної правозахисної НЕконференції у м. Києві.