БФ “Право на захист” запрошують журналістів на прес-конференцію, яка буде присвячена непростому питанню – стану КПВВ та умов, в яких опиняються люди, які перетинають лінію зіткнення через КПВВ.
Під час конференції буде презентовано звіт “Оцінка умов перетину лінії зіткнення через контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ)”. В його основу лягли результати масштабного моніторингу та включає опитування людей, які перетинають лінію зіткнення.
У вівторок, 18 червня 2019, о 13:30 представники БФ “Право на захист” спільно з партнерами UNHCR та People in need представлять звіт “Оцінка умов перетину лінії зіткнення через контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ)”, в основу якого лягли результати масштабного моніторингу. Його було проведено представниками БФ “Право на захист” безпосередньо на п’яти діючих КПВВ: Станиця Луганська, Майорське, Мар’їнка, Новотроїцьке та Гнутове.
Також звіт включає аналіз нормативного регулювання, рішень місцевої влади, та безпосередньо моніторинг процесу облаштування зазначених пунктів. Зокрема, йдеться про такі параметри, як доступність води (санітарія та гігієна), безпека та захист, інфраструктурна доступність та інклюзивність.
Під час заходу буде презентовано дані опитування людей на КПВВ щодо їхньої оцінки результатів переоблаштування та ремонтних робіт, проведених на двох пунктах – КПВВ Мар’їнка та Станиця Луганська – в 2018 році. В дослідженні брали участь понад 125 осіб.
Учасники прес-брифінгу озвучать експертні висновки щодо питання функціонування КПВВ та своє бачення заходів, яких необхідно вжити задля покращення ситуації.
Чому це важливо?
За 4 роки законодавчо так і не визначено єдиний відповідальний за облаштування КПВВ орган чи структуру. Кількість КПВВ залишається такою самою, як і у 2016 році, хоча кількість перетинів лінії зіткнення через КПВВ щороку зростає на кілька мільйонів. При цьому КПВВ лишаються зонами ризику для багатьох людей, яким доводиться годинами вистоювати черги в непристосованих для того умовах за будь-якої погоди. Так, за даними Моніторингової Місії ООН з прав людини у 2018 році, влітку, через спеку лише на одному з пунктів перетину – в Станиці Луганській – щодня у приблизно 50-100 людей виникали проблеми зі здоров’ям.
Спікери заходу:
Ноель Калхун, Заступниця Голови Представництва Управління комісара ООН у справах біженців
Стюарт Кент, Голова консорціуму ДОСТУП
Олена Будаговська, Координатор з адвокації та комунікацій, PIN
Марія Алєксєєнко, керівник проекту “Адвокація та правова допомога ВПО” БФ “Право на Захист”
Дар’я Дмитренко, правовий аналітик БФ “Право на захист”
Адреса: Український кризовий медіа-центр, вул. Хрещатик, 2
Дата: 18 червня, 2019
Час: 13.30 -14.15
Додаткова інформація: v.dei@r2p.in.ua 063 337 37 73
З повагою,
команда БФ “Право на захист”