Київ, 21 липня 2016 року. Як представники української влади, так і проросійські сепаратисти на сході України незаконно, а подекуди секретно утримують цивільних осіб впродовж тривалого часу під вартою та піддають їх тортурам, про що повідомляють Amnesty International та Human Rights Watch у спільній доповіді.
Презентація доповіді відбудеться 21.07 об 11.00 (за Київським часом) в Українському кризовому медіа центрі (Європейська площа, Хрещатик 2)
Учасники:
Денис Кривошеев, заступник директора Amnesty International по Європі та Центральній Азії.
Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні
Красімір Янков, дослідник Amnesty International по Молдові, Україні та Білорусі
Таня Локшина, старша дослідниця Human Rights Watch по Європі та Центральній Азії
Рейчел Денбер, заступниця директора Human Rights Watch по Європі та Центральній Азії
Доповідь «Ти не існуєш. Свавільні затримання, насильницькі зникнення та тортури на сході України» базується на даних 40 інтерв’ю з жертвами насильства, членами їхніх сімей, свідками, адвокатами жертв та іншими. Випадки тортур та насильницьких зникнень цивільних осіб зафіксовані з обох сторін збройного конфлікту на сході України. Більшість випадків, що досліджувались датуються 2015 та першою половиною 2016 років.
«Тортури та секретне тримання під вартою не є архаїчними ― або ж невідомими практиками в Україні. Вони відбуваються саме зараз, з обох сторін конфлікту», ― стверджує Денис Кривошеєв, заступник директора Amnesty International у Європі та Центральній Азії. «Ті країни, що надають підтримку будь-якій зі сторін це чудово знають. Вони не повинні закривати очі на це огидне насилля».
Акредитація обов’язкова
Спікери доступні для інтерв’ю
Для інформаційних запитів та з питань організації інтерв’ю звертайтесь до Марії Гур’євої, спеціаліста з медіа та комунікації Amnesty International в Україні
Моб: +38 067 328 10 38
E-mail: [email protected]
Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах. http://amnesty.org.ua