Прес-конференція УГСПЛ щодо порушення права власності в умовах збройного конфлікту на сході України

Початок: 03.03.2020 о 12:00
Закінчення: 03.03.2020 о 13:00
Адреса: вул. Шовковична, 8/20, Київ,
Місце: ІА «Главком»
УГСПЛ
Телефон: 0954834845
E-mail: [email protected]

Завершено

devon-janse-van-rensburg-ro_zNelZ4rE-unsplash
Прес-конференція УГСПЛ щодо порушення права власності в умовах збройного конфлікту на сході України

3 березня 2020 року, у вівторок, о 12-00 в приміщенні в ІА «Главком» (вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція на тему порушення права власності в умовах збройного конфлікту на Сході України.

 Теми прес-конференції:

  1. Сучасні тенденції щодо порушення прав людини ВПО та мешканців Сходу України.
  2. Діяльність громадських приймалень УГСПЛ на захист права власності в умовах збройного конфлікту на Сході України.
  3. Презентація дослідження УГСПЛ: “Порушення права власності в умовах збройного конфлікту на сході України та способи захисту”.

Дослідження УГСПЛ “Порушення права власності в умовах збройного конфлікту на сході України та способи захисту” знаходиться за посиланням

Спікери:

Максим Щербатюк, програмний директор УГСПЛ.

Наталія Козаренко, координатор мережі громадських приймалень УГСПЛ.

Юлія Науменко, юристка Центру стратегічних справ УГСПЛ.

У зв’язку з численними порушеннями права власності громадян України в районі проведення АТО/ООС, зокрема, пошкодженням, руйнуванням чи знищенням об’єктів нерухомості (будинків, квартир) в результаті вчинення терористичних актів, а також майна, що знаходилося в них, зайняття військовослужбовцями збройних сил України майна громадян, використання даного майна під час їх участі в проведенні АТО/ООС за відсутності відповідних рішень про це з боку органів місцевого самоврядування чи військових частин, у постраждалих осіб виникає право на отримання матеріальної компенсації за зруйноване (пошкоджене) та мобілізоване майно.

Метою вказаного звіту є аналіз наявних механізмів отримання компенсації за зруйноване майно. В звіті проводиться аналіз як наявного адміністративного механізму відновлення права власності згідно Кодексу цивільного захисту, так і наявної судової практики національних судів у справах щодо отримання компенсації за зруйноване/пошкоджене майно та практики Європейського суду з прав людини в аналогічних міжнародних збройних конфліктах.

Проведення дослідження та видання цього звіту стало можливим за сприяння Норвезької ради у справах біженців (NRC) в рамках здійснення гуманітарної діяльності за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації жодною мірою не відображає офіційну точку зору Європейського Союзу та Норвезької ради у справах біженців. Європейська Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в публікації.