Пошук балансу між свободою в інтернеті і національної безпекою триває вже не перший рік. Було організовано багато дискусій на цю тему за участі представників влади і громадськості. Здавалося, що вже було спільне розуміння викликів, які постали перед нами, і ми були шляху до вирішення тих складних завдань, але настав ранок 24 лютого 2022 року. Розпочалася війна росії проти України. У цей же день Указом Президента України на всій території нашої держави введено правовий режим воєнного стану і розпочалися нові реалії, в тому числі у правовому полі.
Інтернет став одним з полів бою, а отже, питання захисту цифрових прав не втрачають своєї актуальності і сьогодні. Масові хакерські атаки, створення фейкових вебресурсів, поширення неправдивої інформації, фішингові розсилки — це ті виклики, з якими зіткнулася влада і які потребували оперативного реагування.
Чи достатню увагу приділяла держава захисту прав людини, коли вводила обмеження на свободу вираження поглядів, збирала персональні дані, обмежувала доступ до публічної інформації та інтернету в цілому. Відповіді на ці запитання шукали експерти ГО “Платформа прав людини”, збираючи і аналізуючи інформацію про те, що відбувалося у цифровому вимірі в період з 24 лютого по 30 квітня 2022 року.
У результаті було підготовлено аналітичний звіт “Війна у цифровому вимірі і права людини”, онлайн-презентація якого відбудеться :
30 червня 2022 року, з 10:00 до 12:00
(на платформі ZOOM)
Звіт включає в себе такі теми:
- “Цифрове поле бою”, або кібератаки на Україну
- Відповідь на інформаційну війну Росії в інтернеті
- Зміни в законодавстві
- Доступ до інтернету під час дії правового режиму воєнного стану
- Свобода вираження поглядів та національна безпека під час дії правового режиму воєнного стану
- Захист персональних даних під час дії правового режиму воєнного стану
- Доступ до інформації під час дії правового режиму воєнного стану
З програмою заходу можна ознайомитись за посиланням.
Також під час заходу ви зможете подискутувати на тему дотримання цифрових прав в період війни і поставити свої запитання експертам. До участі в обговоренні запрошено представників державних органів влади України, представників міжнародних організацій та представників громадського сектору України.
Захід організовано в рамках проєкту “Моніторинг ситуації зі свободою в інтернеті в Україні”, що реалізується за фінансової підтримки American Bar Association Rule of Law Initiative.