Жінки та чоловіки в українській енергетиці: рівні права і можливості чи сектор дискримінації?
Презентація та обговорення результатів дослідження «Жінки та чоловіки в енергетичному секторі України», яке було виконано з метою виявлення найбільш актуальних гендерних проблем у сфері працевлаштування в енергетичному секторі України.
Дослідження було виконано у 2018 — початку 2019 рр. з метою пошуку можливих шляхів вирішення гендерного дисбалансу в українській енергетиці для забезпечення сталого і соціально справедливого її розвитку. Висновки говорять про те, що хоча частка жінок у цьому секторі повільно зростає, вони досі становлять лише 25–27% усіх зайнятих у нафтогазовій промисловості країни. Третина жінок зіштовхуються з дискримінацією на робочому місці. На жаль, жіноча зайнятість в енергетиці дотепер мало пов’язана з технічними та керівними посадами. Проте розвиток сучасних технологій, використання відновлюваної енергетики та інші чинники формують передумови для зростання жіночої зайнятості в енергетиці.
Виконавцем роботи є Державна установа «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за ініціативи та підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні та Жіночого енергетичного клубу України (ЖЕКУ), а також за активного сприяння та участі Офісу Урядової уповноваженої з ґендерної політики.
Спікер/-ки:
- Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики (tbc);
- Олександр Дячук, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАНУ», керівник групи авторів і авторок;
- Ганна Герасименко, Інститут демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України, наукова редакторка дослідження;
- Валентина Белякова, президентка Жіночого енергетичного клубу України, Директорка TIU Canada в Україні.
Модераторка: Оксана Алієва, Фонд ім. Г. Бьолля в Україні
Презентація вдібудеться 13 червня о 12:00 в Український кризовий медіа-центр (вул. Хрещатик, 2).
❗ Вхід вільний, реєстрація за посиланням