ГО “Екоклуб” у вівторок, 16 серпня, об 11:00 запрошує на онлайн-презентацію «Газова незалежність громад: детальна інструкція переходу на біомасу в теплопостачанні».
Цього року Україну чекає чи не найважчий опалювальний сезон з часів її незалежності. Наслідки енергетичної кризи через російську збройну агресію – зокрема, брак енергоресурсів – відчують не лише промислові споживачі, а й менші структури та організації у громадах: школи, дитячі садочки, комунальні підприємства тощо.
Тож, пошуки альтернативного палива на противагу газу чи вугіллю стають не просто важливими, а й поточною гострою необхідністю. Пошуки рішень і їх впровадження вимагає коротших термінів, ніж у мирний час, та оптимізованих ресурсів. Тому рішення на місцях відіграють максимально важливу роль.
Однією із альтернатив газу в Україні є біомаса (лушпиння соняшника, залишки деревини, соломи зернових тощо), часто у вигляді відходів сільськогосподарського виробництва на території громади.
- З чого починати та на що звернути увагу під час підготовки вихідних даних для проєкту?
- Як уникнути стратегічних помилок при плануванні робіт?
- Які етапи впровадження проєктів виробництва теплової енергії з використанням біопалива необхідно пройти, та на які деталі варто звернути увагу?
Відповіді на ці запитання ви знайдете в інструкції, яку представить експертка коаліції «Енергетичний перехід», голова «Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку» Юлія Усенко. Вона пояснить кожен пункт інструкції та відповість на запитання учасників заходу. Окрім цього, ми висвітлимо досвід територіальної громади в Україні, яка вже успішно перейшла на біопаливо і повністю відмовилася від газу.
Модератор: Дмитро Сакалюк, ГО “Екоклуб”.
Захід буде корисним: представникам органів місцевого самоврядування, комунальних установ та закладів, державних підприємств та журналістам.
РЕЄСТРАЦІЯ тут.
*Захід відбудеться на платформі Microsoft Teams. Запрошення буде надіслано зареєстрованим учасникам. Тривалість презентації — 1.30 год.
Захід проводиться в межах проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалу є відповідальністю ГО «Екоклуб», і він за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу. А також співфінансується в межах проєкту «Зміцнення мережі ГО «Ekonet» за підтримки «Хліба для Світу».