Презентація книги до 100-річчя культурної дипломатії України

Початок: 24.05.2019 о 11:00
Закінчення: 24.05.2019 о 11:45
Адреса: вул. Лаврська 10-12, Київ,
Місце: зала «Епілог», 2-й поверх Мистецького Арсеналу

Завершено

60448914_10156582983103380_2176097879767121920_o
Презентація книги до 100-річчя культурної дипломатії України

Видавничий дім «АртЕк» та дослідниця Тіна Пересунько запрошують Вас на презентацію іміджевого видання «Культурна дипломатія Симон Петлюри: «Щедрик» проти «русского мира». Місія Капели Олександра Кошиця (1919-1924)». Вихід книги приурочено до відзначення у 2019 році 100-річчя культурної дипломатії України, 140-річчя від дня народження Симона Петлюри і 100-річчя європейської прем’єри «Щедрика».

Захід відбудеться 24 травня 2019 року на Книжковий Арсенал (зала «Епілог», 2-й поверх Мистецького Арсеналу, вул. Лаврська 10-12).

Початок об 11.00 (тривалість 45 хв.).

Учасники презентації:

  • Tina Peresunko, авторка книги і кураторка проекту 100 років культурної дипломатії України наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.
  • Ігор Гирич, д.і.н., завідувач відділу джерелознавства нової історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України.
  • Наталія Маковська, д.і.н., заступниця директора Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України.
  • Hanna Hopko, к.наук із соц.комунікацій, Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.
  • Natalia Moussienko, к.ф.н., Голова Правління «Українське Фулбрайтівське Коло», наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва НАН України.
  • Надія Поночовна, директорка видавничого дому «АртЕк».

Подія у facebook.

Довідково про проект

Як всесвітньовідомий «Щедрик» Миколи Леонтовича потрапив за кордон? Хто спродюсував мистецьку інтервенцію «української весни»? Чому Україна не сьогодні розпочала культурно-інформаційну протидію російській пропаганді в світі і чи не була вона більш успішною 100 років тому?

У виданні оприлюднюється унікальна хроніка тріумфального турне Української Республіканської Капели під орудою диригента Олександра Кошиця у країнах Західної Європи, Північної та Південної Америки у 1919–1924 роках. Гастролі Капели, як представницької державної інституції Української Народної Республіки, ініційовані Головою Директорії і Головним Отаманом військ УНР Симоном Петлюрою з метою протидії російській пропаганді та промоції української незалежності в Європі. Саме завдяки цим гастролям світ уперше почув «Щедрика» Миколи Леонтовича, а українська культура і державний престиж України здобули позитивний резонанс у 17 країнах світу.

Авторкою зібрано та оприлюднено кількасот унікальних рецензій європейської та американської преси, листи видатних політичних і культурних діячів світу з відгуками про Україну і українську культуру. Подаються фрагменти подорожніх щоденників учасників турне, листування Симона Петлюри і Олександра Кошиця, урядові документи культурної політики УНР. Усього подано понад півтисячі архівних документів, що демонструють тяглість державних традицій України в галузі культурної дипломатії і спроможність української культури на світовий резонанс.

Книга є результатом кількарічної дослідницької роботи авторки у фондах Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України. Проект приурочено до відзначення у 2019 році 140-річчя з дня народження Симона Петлюри, 100-річчя європейської прем’єри «Щедрика» і 100-річчя культурної дипломатії України і спрямовано на промоцію іміджевої спадщини Української Народної Республіки в галузі культурної дипломатії.