У понеділок, 1 лютого, о 11:30, в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім на Європейській площі) громадське об’єднання «Центр палеоетнологічних досліджень» імені Хведора Вовка презентує проект проведення міжнародної наукової конференції «Людина і ландшафт».
Конференція «Людина і ландшафт: географічний підхід в археології первісності» відбудеться 3-5 лютого 2016 року на базі Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка. Це перша в Україні міжнародна конференція археологів та спеціалістів з природничих наук із проблем взаємодії природи і суспільства в широкому часовому і просторовому контексті. Проблематика конференції особливо актуальна в сучасний момент розвитку суспільства з огляду на кардинальні природні зміни та потужний техногенний тиск на навколишнє середовище. На конференції плануються висвітлити результати комплексних археологічних досліджень вітчизняних та зарубіжних вчених, зокрема пам’ятки міжнародного значення – Межиріцького поселення мисливців на мамонтів та Трипільських пам’яток.
До участі у конференції також запрошені спеціалісти з основних університетських центрів та наукових установ, серед яких: Університет Сорбонни, Національний музей природничої історії (Франція), Інститут археології Варшавського Університету (Польща), Королівський природничий музей (Бельгія), Інститут пре- і протоісторії (Німеччина), Кембриджський університет (Великобританія), Бернський університет (Швейцарія).
Для привернення уваги широкого загалу до проблематики конференції та з метою збору ресурсів для допомоги в організації конференції ініціатори події започаткували збір коштів на популярному краудфандинг-ресурсі «Спільнокошт». Підтримати ініціативу можливо до 5-того лютого включно
Спікери прес-брифінгу, 1 лютого, 11:30:
Олександр Кириленко, голова ГО, аспірант КНУ.
Павло Шидловський, науковий консультант ГО, кандидат історичних наук, доцент.
Анастасія Ковтун, секретар ГО, студентка КНУ.
Дмитро Желага, член ГО, студент КНУ.
Громадська організація «Центр палеоетнологічних досліджень» імені Хведора Вовка – це команда молодих вчених, об’єднаних бажанням розвивати українську науку за кращими західноєвропейскими зразками. Ми прагнемо перебороти загальноукраїнську тенденцію витіснення гуманітарного знання на другорядне місце в житті суспільства. Вважаємо, що інвестиції у знання та освіту є інвестиціями у майбутнє, що зневага до досліджень в галузі історії людства та його культури призводить до глибшої дегуманізації суспільства. Констатуємо необхідність розвитку цих знань та їх популяризацію, особливо у сучасний, кризовий момент.