В Україні останнім часом тільки і розмов про Європейський зелений курс і декарбонізацію. Водночас, обґрунтованих даних про економічні наслідки політик зі скорочення викидів все ще недостатньо. Відкритим залишається питання: чи можливе «зелене» економічне відновлення, чи економіка обов’язково має стати жертвою кліматичної політики?
З огляду на те, що основним джерелом викидів парникових газів в Україні є енергетика, а 8 з 10 найбрудніших вугільних ТЕС у Європі розташовані у нас, доцільно почати процес декарбонізації саме з сектору вугільної електроенергетики, і, відповідно, для початку дослідити наслідки згортання вугільної промисловості в Україні.
З цією метою в жовтні 2020 — квітні 2021 року було проведене дослідження «Економічні наслідки поступової відмови від використання вугілля в Україні до 2030 року». Дослідни/-ці порівняли економічні наслідки двох різних сценаріїв розвитку енергетичного сектору, один з яких передбачає поступову відмову від використання вугілля для виробництва електроенергії до 2030 року, а другий базується на збереженні існуючих тенденцій.
Запрошуємо на презентацію результатів дослідження, під час якої обговоримо наступні питання:
- Який може бути електроенергетичний мікс до 2030 року в Україні за умови відмови від вугільної генерації?
- Скільки коштуватиме скорочення вугільної електроенергетики та заміщення її на відновлювані джерела?
- Як такий енергетичний перехід відобразиться на кількості робочих місць, податкових надходженнях та ВВП?
- Що потрібно зробити для забезпечення соціально справедливої трансформації?
Мова: українська та англійська, буде забезпечений синхронний українсько-англійський переклад.
Подія відбудеться онлайн на платформі Zoom. Для участі у події прохання зареєструватися до 17.00 15 липня 2021 року за посиланням.
Зареєстровані учасники і учасниці отримають посилання для приєднання за 2 години до початку заходу.
Організатори: Фонд ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ —Україна; ГО «Екодія», Aurora Energy Research.
За додатковою інформацією звертайтесь: [email protected] — Оксана Алієва, координаторка програми «Зміна клімату і енергетична політика», Фонд ім. Г. Бьолля, Бюро Київ — Україна.