Презентація «Цифрова інклюзія: Перший yкраїномовний додаток Digital Inclusion для безбар’єрного спілкування всіх»

Початок: 17.06.2021 о 10:30
Закінчення: 17.06.2021 о 12:00
Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 8/16, поверх 1, Київ,
Місце: Укрінформ

Завершено

презент2
Презентація «Цифрова інклюзія: Перший yкраїномовний додаток Digital Inclusion для безбар’єрного спілкування всіх»

17 червня 2021 року о 10:30 – 12:00 відбудеться презентація «Цифрова інклюзія: Перший yкраїномовний додаток Digital Іnclusion для безбар’єрного спілкування всіх». Мобільний додаток створено як рішення для альтернативної і додаткової комунікації, коли вербальна комунікація неможлива, зокрема дітей з аутизмом та людей після інсульту і травм, а також для розвитку мовлення та творчого мислення. Місце проведення: «Укрінформ» (Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16, поверх 1). Участь журналістів за умови попередньої акредитації та отримання підтвердження акредитації.

Співорганізатори – ХУАВЕЙ УКРАЇНА, соціальне підприємство «ДивоГра», ГО «Здорове суспільство» в рамках соціального партнерства та публічного діалогу, що започатковано 2020 року за підтримки Міністерства освіти і науки України. Технічний партнер розробки мобільного додатка – VRG Soft.

Інформаційний партнер – «Укрінформ», Національна спілка журналістів України.

Ментальне здоров’я – це тема, актуальна для мільйонів людей у різних країнах, в Україні зокрема.  Тому важливим є об’єднання зусиль та системна співпраця:

  • для цифрової інклюзії всіх: створювати різноманітні рішення, мобільні додатки зокрема, для розвитку в суспільстві екосистеми та культури підтримки дітей та дорослих із розладами аутистичного спектра та іншими порушення мовлення;
  • для вільного спілкування завдяки інформаційно-комунікаційним технологіям (ІКТ): забезпечити доступ до цифрових інструментів альтернативної і додаткової комунікації усім зацікавленим сторонам, а не лише родинам та освітянам, які залучені у процес реабілітації ментального здоров’я, для відновлення мовлення, зокрема дітей з аутизмом та людей після інсульту і травм;
  • для цілісного розвитку людини у цифровому світі, безбар’єрності й готовності до можливостей у цифровій економіці: розвивати соціальне підприємництво, креативні індустрії та залучати в якості співробітників або самозайнятих людей із розладами аутистичного спектра та іншими розладами мовлення; створювати рішення у сфері освіти та різних галузях економіки, щоб забезпечитти мобільність, доступність, інклюзивність у різних проявах – фізичну, соціальну, психологічну, економічну безбар’єрність.

Інклюзія – це якість життя кожного члена суспільства, дитини та дорослого протягом життя. У цифрову епоху публічний діалог, колективне створення та спільне використання нових рішень – це внесок у культуру і щоденну практику інклюзії для всіх, щоб кожна людина могла спілкуватися на рівних.

Завантажити мобільний додаток під назвою Digital Inclusion можна на телефони та планшети. Також створено вебверсію www.dimobi.org.ua. 

Програма презентації

«Цифрова інклюзія:

Перший yкраїномовний додаток Digital inclusion для безбар’єрного спілкування всіх»

10:30 – 10:35  Інклюзія та рівні можливості для всіх.

  • Селецький Артур Миколайович, заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (очікується підтвердження).

10:35 – 10:40  Мобільний додаток Digital Inclusion – приклад соціального партнерства.

  • Дун Айбо, керівник департаменту комунікацій ХУАВЕЙ УКРАЇНА.

10:40 – 11:10   Варіанти практичного використання мобільного додатка Digital Inclusion.

Огляд функціональних можливостей для освітніх цілей.  Мобільний додаток як рішення для альтернативної та додаткової комунікації протягом життя людини.

  • Аліна Севастюк, менеджерка із звязків з громадськістю ХУАВЕЙ УКРАЇНА (модераторка заходу).
  • Ганна Усатенко, засновниця і керівниця соціального підприємства «ДивоГра», учасниця соціального партнерства зі створення мобільного додатка Digital Inclusion.

11:10 – 12:00 Цифрові навички та готовність до можливостей у цифровій економіці.

  • Антонюк Лариса, проректорка Київського нацонального економічного університету імені Вадима Гетьмана, директорка Інституту вищої освіти КНЕУ.
  • Макогон Наталія, заступниця начальника Київського метрополітену.
  • Макогон Ольга, головна редакторка журналу “Управление персоналом”, директорка Державної служби зайнятості (2019 2020), проектна менеджерка “Реформа ринку праці” Офісу реформ Кабінету Міністрів України (2017 2018).

Акредитація ЗМІ

Особиста участь медіа в «Укрінформ» за умови попередньої акредитації до 16.06.2021 включно та отримання підтвердження акредитації. Контакт для акредитації медіа: Олександра Терещук ([email protected], +380 96 340 66 22).

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу.

Контакт для партнерів щодо мобільного додатку Digital Inclusion

Аліна Севастюк ([email protected], +380 67 462 82 82).