Прогулянка «Дарниця – місце соціалістичних мрій»

Початок: 10.07.2016 о 16:00
Закінчення: 10.07.2016 о 19:00
Адреса: Київ,
Місце: Станція метро "Дарниця"

Завершено

13606507_542303712643542_4428334753190589335_n
Прогулянка «Дарниця – місце соціалістичних мрій»

В неділю, 10 липня, о 16:00 проект «Їздець», проект «Апокаліпсис міста», «Книгарня “Є”» та Центр вивчення польської мови та культури «Польська у Києві» пропонують по-новому поглянути на радянську забудову Києва та запрошують на екскурсію «Дарниця – місце соціалістичних мрій» з істориком, журналістом,  дослідником міської культури Павлом Ковальовим. Київське Лівобережжя – практично зразкове соціалістичне місто, місто, де історія «дивного нового світу» будувалася в прямому й переносному сенсі на «чистій дошці», на пустці.  Чим особливий цей район, радянське обличчя якого ми вже звикли не помічати?

Будівлі періоду до Другої світової в цьому районі – дивина, архітектурна несподіванка. Поодинокі будинки, що пережили лихоліття 1943 року, стоять як похмурі фортеці, нагадуючи про сталінську епоху, коли тут будували першу суто соціалістичну промзону зі зразковими оселями для робітників. Так виникли «міста для звільнених пролетарів», що  мали символізувати нові щасливі дні й демонструвати турботу сталінського режиму щодо  обраних підданих. Особливо активно будівництво розгорнулось після війни, коли Лівобережжя стало заново розчищеним – ніби для того, щоб ще більше демонструвати переваги соціалізму. Починалось воно з невеличкого селища Аварійне, яке будували полонені чотирьох націй: німці, румуни, угорці та італійці, що внесли до архітектури будиночків  національний колорит. Потім виникли нові квартали, які й зараз формують обличчя району. Суттєві корективи внесла й нова епоха, що почалася з 1990-х.

Під час екскурсії ми простежимо всі ці хронологічні й архітектурні зміни Лівобережжя. Зайдемо у польську школу, побачимо перші будинки «Соцгорода», дитячий садочок, Будинок культури Дарницького шовкового комбінату. Пройдемось до Аварійного, будівель гуртожитків для місцевих підприємств і так званого селища Будівельників, «церковного скверу» на перехресті вулиць Будівельників та бульвару Верховної Ради. Дізнаємось, чим саме в історії Києва знамениті пам’ятник на честь жертв Чорнобиля та Входоієрусалимська церква.

Для участі в екскурсії потрібно  зареєструватися за посиланням.

Початок екскурсії: о 16:00 в неділю, 10 липня.

Місце зустрічі: станція метро “Дарниця”.

Тривалість: близько 3 годин.

Деталі за адресою.

Якщо у вас є питання, пишіть нам на [email protected].