З метою сприяння виробленню концепції державної інформаційної політики щодо інтеграції внутрішньо переміщених осіб в місцях їх нового проживання, Програма розвитку ООН в Україні виступає з ініціативою проведення серії публічних та експертних заходів. Передбачається, що публічні заходи – консультації та презентації -дозволять залучити до обговорення та врахувати інтереси усіх стейкхолдерів: переселенців, представників приймаючих громад, організацій, що працюють з ВПО або у сфері розвитку соціальної згуртованості, ЗМІ, органів влади та місцевого самоврядування.
26 листопада 2015 року в приміщенні коворкінг-центру «Щастя HUB» відбудеться установча публічна консультація на тему «Інтеграція переселенців: вироблення концепції державної інформаційної політики».
Під час заходу заплановано представити результати експертного дослідження інформаційного середовища та загальної ситуації вимушених переселенців та приймаючих громад, а також обговорити наступні питання:
- Якою має бути інформаційна політика держави щодо переселенців?
- На які проблемні моменти варто звертати увагу при виробленні концепції?
- Якими мають бути наступні кроки?
До участі у дискусії запрошуються переселенці, представники приймаючих громад, громадських організацій, органів місцевого самоврядування та органів влади, активісти, ЗМІ та інші.
Публічна консультація відбудеться 26 листопада з 12:00 до 16:30 у приміщенні коворкінг-центру «Щастя HUB» за адресою: вул. Паньківська 14, м. Київ.
Реєстрація учасників є обов’язковою (зареєструватися можна за цим посиланням).
Програма заходу за цим посиланням.
Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» реалізується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою. Основна мета проекту полягає у наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі. Проект реалізується в рамках зобов’язань Прем’єр-Міністра Японії Сіндзо Абе щодо надання допомоги Східній Україні, про що було оголошено на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2014 року. Загальна сума допомоги Японії за час незалежності України – понад 2,9 млрд доларів.