ПРООН запрошує на семінари зі зміцнення соціальної згуртованості у Полтаві, Запоріжжі, та 6 інших регіонах України

Початок: 03.11.2015 о 08:00
Закінчення: 08.12.2015 о 17:00
Адреса: Узгоджується,
Місце: Узгоджується, Полтава, Запоріжжя, Полтавська, Запорізька,

Завершено

ПРООН, Японія та МОО «Луганське земляцтво» допоможуть переселенцям отримати «Швидку юридичну допомогу»
ПРООН запрошує на семінари зі зміцнення соціальної згуртованості у Полтаві, Запоріжжі, та 6 інших регіонах України

ПРООН проведе семінари зі зміцнення соціальної згуртованості у 8 регіонах України

Що таке соціальна згуртованість? Як вона впливає на рівень життя всіх членів громади? Які існують інструменти для зміцнення громади? Що може допомогти у пошуку співпраці та діалогу?

3-6 листопада в Полтаві і 5-8 листопада в Запоріжжі пройдуть семінари-практикуми «Пліч-о-пліч: зміцнення соціальної згуртованості у місцевих громадах». Семінар організовано Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні в рамках проекту “Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні” за фінансової підтримки уряду Японії.

Мета семінару – створити майданчик для діалогу між формальними і неформальними лідерами місцевих громад та вимушеними переселенцями, а також допомогти їм опанувати необхідні навики для подальшої роботи у сфері розвитку діалогу, довіри та співпраці.

Під час семінару передбачена теоретична частина, у ході якої учасники зможуть ознайомитися з методиками і активностями, спрямованими на розвиток соціальної згуртованості, і практична, де учасники зможуть застосувати отримані знання та компетенції. Крім того, ґрунтуючись на отриманих знаннях і досвіді, учасникам семінару буде запропоновано самостійно оцінити ситуацію у своїй громаді та за допомогою експертів створити власний план зі зміцнення соціальної єдності. Проектом передбачена можливість подальшої експертної та фінансової підтримки для його здійснення.

У подальшому планується проведення таких семінарів в інших областях України: Одеській, Дніпропетровській, Харківській, Донецькій, Луганській та Київській (конкретні дати підтверджуються, слідкуйте за анонсами).

Де і коли? 3-6 листопада у Полтаві; 5-8 листопада у Запоріжжі.

Хто може стати учасником? Формальні і неформальні лідери у приймаючих громадах і серед внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Полтавській області (для семінару в Полтаві) або Запорізькій області (для семінару в Запоріжжі).

Як стати учасником? Для участі у семінарі необхідно заповнити заявку до 26 жовтня для семінару в Полтаві і до 28 жовтня – для семінару в Запоріжжі.

Більше інформації про семінар  у вкладенні до цього анонсу.

Контакт для довідок: [email protected]

Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі, про результати відбору ми повідомимо не пізніше 28 жовтня для семінару в Полтаві і не пізніше 30 жовтня для семінару в Запоріжжі.

Організатори оплачують проживання, харчування та транспортні витрати.

Будь ласка, зверніть увагу на те, що відвідування всіх 4 днів семінару обов’язкове.

cq5dam.web.540.390

 

Більш докладно про цілі семінару і тренерів

Семінар-практикум дасть можливість:

  • Отримати наочну демонстрацію можливих видів діяльності, що сприяють розвитку соціальної єдності, а також розуміння того, яка діяльність підходить для певних випадків;
  • Набути більш глибоке розуміння ситуації як вимушених переселенців, так і членів приймаючих громад: викликів, що стоять перед ними, минулого і теперішнього досвіду, інтересів і потреб;
  • Розвинути базові компетенції та навички ведення діалогу, пошуку взаємовигідної співпраці, вирішення виникаючих проблем з урахуванням ідей та інтересів усіх залучених сторін;
  • Отримати необхідну інформацію про діалоги, які можливо провести в їхніх громадах за запитом, дізнатися про можливі короткострокові і довгострокові результати діалогової діяльності;
  • Ґрунтуючись на отриманих знаннях і досвіді, оцінити ситуацію у своїй громаді, за допомогою експертів створити власний план зі зміцнення соціальної єдності. Проектом передбачена можливість наступної експертної та фінансової підтримки для його здійснення.
  • Стати частиною спільноти лідерів з 8 областей України, які через роботу у своїх громадах роблять свій внесок у консолідацію українського суспільства.

Тренери для семінару в Полтаві:

Анжела Старовойтова: Експертка у неформальній освіті та партисипативних методах, що використовують індивідуальний підхід для створення безпечної атмосфери довіри, що сприяє персональним трансформаціям та зміні відношення. Має 15-річний досвід організації та проведення семінарів на теми етичного лідерства, критичного мислення, миротворення, особистого та організаційного розвитку. Анжела є однією з засновниць та діючою виконавчою директоркою міжнародної НГО “Основи Свободи”.

Олег Овчаренко: тренер, фасилітатор, керівник Громадського об’єднання «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» з м.Кременчук. Тренер з розвитку навиків активного громадянства у Мережі європейських клубів України 2009-2011р. та Мережі центрів європейської інформації України 2011-2014 р. Учасник міжнародних програм розвитку громадянського суспільства, тренінгів примирення,  діалогу та ненасильницької комунікації. Займається популяризацією діалогів за методикою відновних кіл, створенням простору порозуміння в громадах. Фасилітатор діалогів у програмі «Україна активна: загоєння минулого» та на Форумах ОБСЄ “Відновлення через діалог”.

Тренери для семінару в Запоріжжі:

Павло Козелецький: фасилітатор, тренер, психолог. У роботі використовує процесуальний підхід за методом «Інституту глибинної демократії” (Deep Democracy Institute), а також підхід ненасильницької комунікації (Non-violent communication). В даний час є тренером міжнародної громадської організації «Основи Свободи», проводить фасилітації діалогів на форумах ОБСЄ та семінари для Програми розвитку ООН.

Тетяна Конрад: психолог, психотерапевт, фасилітатор діалогів з 2013 року, робота з конфліктами з 1999 року. Використовує в роботі і викладає метод діалогу «Відновлювальні кола» (Restorative Circles), і підхід ненасильницької комунікації (Non-violent communication). В даний час проводить фасилітації діалогів на форумах ОБСЄ та семінари для Програми розвитку ООН.