15 лютого на Погоджувальній раді керівників фракцій ВРУ, законопроекти №2466 та №2467 щодо самоорганізації населення внесені в порядок денний сесії парламенту на цей тиждень.
18 лютого о 9:00 громадськість збирається під стінами Верховної Ради України, щоб закликати народних депутатів проголосувати за законопроекти:
– «Про органи самоорганізації населення» – нова редакція (№2466),
– «Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання» (№2467).
Контакти організаторів акції: Асоціація сприяння самоорганізації населення, тел. 097 481 17 27 (Анна Трепалюк), 050 311 98 80 (Валерій Гуманенко), [email protected].
Сутність змін, що пропонують законопроекти — умови для включення внутрішніх ресурсів громад у процеси суспільного розвитку.
Реформа місцевого самоврядування має базуватись на легітимних механізмах безпосередньої громадської участі. Ця участь, зокрема, відбувається через загальні збори або конференції мешканців, а також органи самоорганізації населення (ОСНи), тисячі яких і сьогодні дбають, щоб життя в громадах було гідним, комфортним, безпечним та згуртовують для цього людей.
Але чинне законодавство поки що не дає ОСНам нормально працювати, а мешканцям – спільно та легітимно вирішувати важливі питання на зборах.
Воно не визначає належним чином правову природу органів самоорганізації населення (комітетів мікрорайонів, сільських, квартальних, будинкових та інших комітетів, що створюються за ініціативою мешканців) та загальних зборів за місцем проживання, а окремі їх положення протирічать Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні.
Прийняття законопроекту № 2466 «Про органи самоорганізації населення» (входить до порядку денного Реанімаційного Пакету Реформ) дозволить створити сприятливі умови для діяльності ОСНів, широкої участі громадян у врядуванні, залучення додаткових ресурсів громади у місцевий розвиток в умовах реформи.
Законопроект № 2467 «Про загальні збори (конференції) членів територіальних громад за місцем поживання» дає можливість проводити загальні збори мешканців навіть за умови проживання в громаді (мікрогромаді) значної кількості жителів і забезпечує легітимне представництво їх інтересів. Деталізується поняття конференції, наводиться правова регламентація квот представництва делегатів та регулюються питання порядку скликання конференцій.
Прийди та підтримай самоорганізацію 18 лютого!