* Чи відповідають реабілітаційні послуги потребам населення, що постраждало від конфлікту?
* На що можуть розраховувати особи, що зазнали порушень здоров’я?
* З якими перешкодами зустрічались жертви війни при спробі отримати гарантовані послуги?
Для того, аби відповісти на ці питання, експерти Української Гельсінської спілки з прав людини проаналізували законодавство, статистичні дані та опитали осіб, що зазнали порушень здоров’я внаслідок збройного конфлікту. Результатом такої роботи став аналітичний огляд. Його результати свідчать: жертви війни щодня зустрічаються з чималою кількістю перешкод для реалізації своїх прав, зокрема і у контексті отримання послуг з реабілітації. Оформлення статусу особи з інвалідністю – процес тривалий, отримати послуги за місцем проживання – неможливо, а державна підтримка на придбання виробів медичного призначення – відсутня.
Таким чином, правозахисники розробили попередні рекомендації, що покликані суттєво зменшити вплив цих викликів.
У межах програми USAID «Права людини в дії» 10 січня 2019 року у приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (м. Київ, вул. Інститутська 21/8), відбудеться презентація аналітичного огляду з подальшим обговоренням. Очікується, що участь у заході візьмуть представники органів влади, міжнародних організацій та громадського сектору за профільною тематикою.
Також запрошуємо до участі усіх охочих. Початок реєстрації о 13.00.
З оглядом можна ознайомитись за посиланням: https://helsinki.org.ua/publications/reabilitatsiya-zhertv-konfliktu-chy-proponuje-derzhava-schos-krim-vstanovlennya-invalidnosti-ta-mylyts/.