У вівторок, 22 січня, Реанімаційний Пакет Реформ у межах інформаційного партнерства з Інститутом Горшеніна та у співпраці з Центром політико-правових реформ проведе прес-конференцію “Реальний шанс Конституційного Суду захиститися від політиків”.
Спікери розкажуть, як третя колегія суддів Конституційного Суду України (КСУ) відмовилася розглядати подання 47 народних депутатів щодо порядку призначення суддів КСУ. У ньому народні депутати вказали на неконституційність порядку призначення суддів КСУ Верховною Радою України, а саме в частині обов’язкової політичної підтримки майбутнього судді КСУ. У четвер, 24 січня, Велика Палата КСУ ухвалить остаточне рішення про відкриття провадження щодо порядку призначення суддів, який не відповідає Конституції.
24 січня 2019 року – останній шанс Конституційного Суду відкрити провадження і в такий спосіб надати можливість у майбутньому обійняти посаду судді Конституційного Суду України незалежному від політиків, авторитетному правнику з бездоганною репутацією.
Що? Прес-конференція “Реальний шанс Конституційного Суду захиститися від політиків”.
Де? Прес-центр Інституту Горшеніна (м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18-Б).
Коли? 22 січня, 11:00 – 12:00.
Спікери:
- Ганна Гопко – народний депутат України
- Вікторія Пташник – народний депутат України
- Юлія Кириченко – член правління Центру політико-правових реформ, член Ради Реанімаційного Пакету Реформ.
- Андрій Химчук – юрист ГО “Фундація DEJURE”
Модератор: Ярина Бусол – керівник комунікаційного напрямку Реанімаційного Пакету Реформ
Акредитація ЗМІ – на місці події.
Додаткова інформація – Ярина Бусол, керівник комунікаційного напрямку Реанімаційного пакету реформ, [email protected], 095-153-25-42.
Парламент порушив Конституцію України, відмовившись проводити конкурсний відбір на посади суддів Конституційного Суду України і призначивши їх за політичною підтримкою. 28 листопада 47 народних депутатів звернулися до Конституційного Суду України з поданням про визнання неконституційним такого порядку призначення суддів Парламентом. Неконституційність призначення суддів КСУ у Парламенті має розглянути сам Конституційний Суд України, адже відповідно повноважень тільки він може визнавати неконституційними положення закону.
Прес-брифінг організовано Реанімаційним пакетом реформ та Центром політико-правових реформ у партнерстві з Реанімаційним Пакетом Реформ та в межах проекту “Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади” за підтримки Європейського Союзу.