Редактори Вікіпедії збираються у Львові на вшанування пам’яті Ігоря Костенка

Початок: 19.09.2015 о 08:00
Закінчення: 20.09.2015 о 17:00
Адреса: Львів, Україна
Місце: уточнюється

Завершено

© Фото Анатолія Луцюка
Редактори Вікіпедії збираються у Львові на вшанування пам’яті Ігоря Костенка

19–20 вересня у Львові триватиме V Всеукраїнська вікіконференція, присвячена пам’яті загиблого героя Небесної сотні і дописувача Вікіпедії Ігоря Костенка. Для участі у вікіконференції збираються редактори з різних регіонів України, а також представники Вікіпедії з інших країн.

«Вікіконференцію у Львові проводить спільнота українських редакторів Вікіпедії та інших вікіпроектів. Фонд Вікімедіа підтримує вікіконференцію та вікіспільноту, оскільки ми вбачаємо особливу цінність в об’єднанні вікіпедистів зі спільною культурою та мовою, — зазначає керівник програм Фонду Вікімедіа Асаф Бартов (США). — Надзвичайно важливою є можливість редакторів збиратися разом наживо для обміну досвідом та формування планів розвитку вільних знань їхньою рідною мовою. Українська спільнота, на щастя, є доволі активною у творенні Вікіпедії».

З’їзд редакторів Вікіпедії на національному рівні відбувається щорічно. Українські вікіпедисти обмінюються досвідом втілення проектів з розвитку найбільшої у світі енциклопедії українською мовою та обговорюють проблеми, з якими доводиться стикатися спільноті. У 2015 році у Львові для участі у конференції збираються близько 50 редакторів Вікіпедії. Гостями на конференції також будуть члени вікіспільноти зі США, Польщі, Молдови та Білорусі, а також представники споріднених за цілями спільнот — Creative Commons Ukraine й OpenStreetMap.

Вікіконференція цього року пройде у приміщенні Львівського національного університету імені Івана Франка. За словами організаторів конференції, місце її проведення — символічне: у приміщенні географічного факультету Львівського університету навчався Ігор Костенко, герой Небесної сотні та редактор розділу Вікіпедії українською мовою. 15 травня 2014 року на факультеті було відкрито меморіальну аудиторію його імені. Саме в цій аудиторії проходитимуть сесійні заняття конференції.

«На конференції поговоримо і про співпрацю між вікіспільнотою і навчальними закладами, — зазначає Юрій Булка, член правління «Вікімедіа Україна» та редактор української Вікіпедії. — У США, Канаді та деяких інших країнах набула поширення практика, коли студенти замість традиційних паперових рефератів у рамках свого навчання створюють статті у Вікіпедії, отримуючи за це аналогічну кількість балів. Таким чином, студент отримує можливість створити щось суспільно значуще, а не просто писати черговий реферат у шухляду».

Важливість застосування можливостей Вікіпедії в освітньому процесі підкреслює проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Віталій Кухарський: «Людина протягом життя у зв’язку зі швидким розвитком технологій часто змушена змінювати кілька професій, поєднувати в своїй професії можливості різних галузей, розвивати свої знання вміння та навики. Для успішної реалізації цього їй необхідно дві речі: особиста активність та доступ до баз знань. Вікіпедія сприяє розвитку обох. Завдяки цьому ресурсу кожен може проявити себе та отримати величезну кількість знань. Така освіта є неформальною, втім, Університет повинен долучатися до розвитку таких ресурсів шляхом підвищення якості та достовірності розміщеної на сторінках ресурсу інформації, а також збільшуючи число самих записів».

Контакти для додаткової інформації:

  • +38 096 916 07 19, [email protected] — Олена Захарян, голова прес-служби ГО «Вікімедіа Україна».
  • +38 067 268 05 21,  [email protected] — Ольга Осередчук, керівник відділу інформаційного забезпечення ЛНУ імені Івана Франка.
  • [email protected] — Тетяна Шемберко, керівник Прес-центру ЛНУ імені Івана Франка.

Для довідки.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроектів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.
 © Фото Анатолія Луцюка

Джерело: Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»