Регіональний семінар у Харкові з ділової доброчесності та запобігання корупції

Початок: 23.07.2018
Адреса: Харків,
Місце: уточнюється

Завершено

семінар
Регіональний семінар у Харкові з ділової доброчесності та запобігання корупції

23 липня в Харкові пройде семінар з питань доброчесності та запобігання корупції, організовані Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Всеукраїнською Мережею Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) за підтримки Ради бізнес-омбудсмена та Національного агентства з питань запобігання корупції. 

Про що будемо говорити? Як побороти корупцію та знизити тиск контролюючих органів на діяльність компаній? Чому бізнесу варто об’єднуватись та формувати нові прозорі стандарти ведення діяльності? Як державним підприємствам ставати прозорішими та чеснішими? Як українським компаніям знаходити партнерів та інвесторів за межами країни та як залучити іноземний капітал в Україну?  

Метою семінарів є підвищення обізнаності серед державних та приватних підприємств щодо ділової доброчесності та презентація найкращих практик впровадження комплаєнс-програм серед успішних компаній.

Запрошуємо: представників державних та комунальних підприємств, місцеві органи виконавчої влади (обласні та районні державні адміністрації), а також органи місцевого самоврядування, представників громадських організацій, уповноважені підрозділи з питань запобігання корупції та протидії корупції в місцевих адміністраціях, лідерів громадянського суспільства та засоби масової інформації взяти участь в безкоштовних семінарах. 

Реєстрація 

Просимо перейти за посиланням для подання Вашої заяви. Вам буде надіслано електронне повідомлення із зазначенням статусу вашої реєстрації протягом 3 робочих днів з дати подання заяви. Кінцевий термін реєстрації – за 1 день до проведення заходу. Реєстрація може бути продовжена або завершена до кінцевого терміну з огляду на обмежену спроможність відповідного місця проведення заходу. У разі виникнення у Вас будь-яких питань щодо реєстрації або інших питань просимо звернутися до Анни Попової за телефоном: +38(067) 543-70-33 або електронною поштою: [email protected]. 

Чому це важливо? 

Україна все ще знаходиться на останніх позиціях у регіоні за Індексом сприйняття корупції (Corruption Perception Index) та повільно рухається у рейтингу Doing Business (76 місце). Настав час для бізнес спільноти вийти за звичні рамки та відіграти сильнішу роль у впровадженні доброчесності в Україні. Що можна зробити, щоб не тільки покращити місця у рейтингах, а й інвестиційний клімат, збільшити ВВП та створити більше робочих місць? 

Корупцію часто називають серйозною перешкодою для економічного зростання, соціальної єдності та політичної стабільності в Україні. Хоча антикорупційне законодавство і було покращене, його імплементація є досить повільною, а пріоритетом визначено запобігання та боротьбу з корупцією серед державних службовців. На сьогоднішній день набагато менше уваги приділяється корупції за участю бізнесу. Згідно з результатами опитування сприйняття корупції, проведеного серед членів Американської торговельної палати в Україні, бізнес не відчуває значних успіхів у ліквідації корупції в Україні з березня 2014 року, проте сподівається на поліпшення ситуації у майбутньому. 82% респондентів вважають боротьбу з корупцією пріоритетом №1 для поліпшення ділового клімату в Україні. В дослідженні взяли участь 99 представників різних сфер бізнесу. Слід зазначити, що 73% з них не вірять у те, що з березня 2014 року корумпованість зменшилась. 88% респондентів відзначають, що вони прямо зіткнулися з корупцією під час ведення бізнесу (для порівняння, в минулому році таку відповідь дав 91% респондентів). Обізнаність про доброчесність бізнесу має бути посилена як серед громадськості, так і серед бізнесу.

_______________________________________________

Довідка

Всеукраїнська Мережа Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) — нова ініціатива для бізнесу, який прагне працювати прозоро, майданчик для просування ідеї відповідального бізнесу та впровадження стандартів доброчесності відповідно до кращих міжнародних практик. Члени UNIC проходять сертифікацію та приймають стандарти прозорого ведення бізнесу, колективно протидіють корупції, отримують консультування та підтримку світових експертів з питань ведення бізнесу. Члени UNIC мають полегшений вихід на міжнародні ринки та отримання міжнародного кредитування. 

UNIC було засновано Радою бізнес-омбудсмена за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку і Організації економічного співробітництва та розвитку у жовтні  2017 року. На сьогодні вона налічує 55 компаній, в яких  працює 62 тис. працівників із 46 міст України.

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів, щоб допомогти людям в усьому світі будувати краще життя. ПРООН співпрацює з понад 170 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв’язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку.

ПРООН в Україні надає допомогу бізнесу через впровадження міжнародних стандартів в українському законодавстві. Одним з аспектів цієї допомоги є підтримка бізнесу з розробки надійних антикорупційних програм. Типова антикорупційна програма для державних підприємств, яка відповідає міжнародним стандартам, була розроблена за підтримки ПРООН та прийнята Національним агентством з питань запобігання корупції у січні 2017 року. Це перша програма такого типу, прийнята в країні. Наявність відповідних програм вже є обов’язковою для всіх компаній, що беруть участь у державних закупівлях. Будь-які інші підприємства, які хочуть забезпечити краще дотримання етичних стандартів, можуть приєднатися до більш ніж 250 перших державних підприємств, які вже розробили та прийняли антикорупційні програми.