“З першого дня війни без простою!” – це фраза з розмови з однією з працівниць культури.
Дійсно, багато жінок, працівниць культури, з першого дня військової агресії росії проти України не покладають рук і працюють для Перемоги, підтримують захисників і захисниць, волонтерять, тримають культурний фронт, підтримують близьких, рідних, знайомих….і, часом, забувають про себе, втрачають рівновагу, відчувають надмірну втому, перенавантаження, постійну тривогу.
Як відновити рівновагу у ці тяжкі часи випробувань та втрат?
Де знайти сили, щоб поглянути у Майбутнє без втоми та тривоги?
Запрошуємо працівниць культури реєструватися на серію практикумів “РІВНОВАГА” за посиланням: https://cutt.ly/dHin41p.
Кількість місць у групі обмежена (20 учасниць). Реєстрація буде закрита після набору повної групи. Після завершення реєстрації учасниці отримають посилання на першу Zoom зустріч.
Програма практикумів складатиметься з двох модулів. Зустрічі відбуватимуться онлайн на платформі Zoom двічі на тиждень (вівторок, четвер – з 17:00 до 19:00).
Вступна зустріч-знайомство запланована на 24 травня на 17:00 годину.
1 Модуль (відновлення рівноваги).
1. Практикум “Як підтримати себе та впоратися з тривогою? Навички саморегуляції. Пошук внутрішньої опори” – 2 години.
2. Практикум “Як повертати рівновагу у стресових обставинах і бути ефективною. Формування стресопружності. Профілактика вигорання, сигнали які важливо не проґавити” – 2 години.
3. Практикум “Відчуття провини: я маю робити більше, але не маю сил. Я є, я маю, я можу” – 2 години.
4. Практикум “Соціо-емоційна підтримка: я з вами, ми разом, ви не самотні” – 2 години.
2 Модуль (погляд у майбутнє).
1. Сесія “Робота у сфері культури в умовах війни та після Перемоги: аналіз викликів та професійна адаптація” – 2 години.
2. Сесія “Цільові аудиторії: що потрібно врахувати у роботі з людьми, які мають травматичний досвід війни” – 2 години.
3. Сесія “Культура для відновлення: нові формати роботи” – 2 години.
Практикуми стійкості для працівниць культури “РІВНОВАГА” розробили Ірина Каць та Олена Нестерова з ГО “Культурний ді@лог” в рамках стипендії Goethe-Institut.
Ірина Каць – менеджерка культури, магістр державного управління, незалежна експертка з питань культурної політики, стратегування та організаційного розвитку. Практикуюча фасилітаторка, співавторка та тренерка освітньої програми для працівників культури: «Академія культурного лідера» (2018-2021) за підтримки Міністерства культури України, Гете-інституту України та Інституту культурної політики (ICP).
Олена Нестерова – практикуюча арт-коучка, тренерка з неконфліктного спілкування в UNDP Ukraine / ПРООН в Україні (працювала з ветеранами АТО/ООС). Спеціалізація: профілактика емоційного/професійного вигорання та формування стресопружності; соматичні методи подолання наслідків ПТСР у дорослих (посттравматичний стресовий розлад). Фасилітаторка програми «Соціо – емоційна підтримка підлітків» ЮНІСЕФ.
ГО “Культурний ді@лог” – народилася у 2013 році з низової ініціативи менеджерів культури.
Місія організації: підсилювати спільноти у прагненні сталого розвитку через культуру.
Детальніше про діяльність організації: https://www.facebook.com/3kdijalog