Транзит пам’яті: як формуються символи та передаються сенси. Розмова довкола книги Олександра Михеда “Котик, Півник, Шафка”.
28 січня о 15:00 у просторі виставки “Війна за ідентичність. Сила опірності культури” у Київській міській галереї мистецтв “Лавра” відбудеться розмова про те, як уже сьогодні формується історична пам’ять щодо сучасних подій, про інструментарії пам’яті, про вплив ідентичності на сприйняття реальності та на формування історичного наративу.
Тлом для розмови буде виставка, сформована з речей, зібраних під час експедицій на деокуповані або потерпілі від війни території. Її експонати, як і герої книжки Олександра Михеда – бородянські Шафка та Півник, що перетворилися на символи стійкості українців у протистоянні з російськими окупантами, стануть безсловесно-промовистими учасниками нашої зустрічі.
Учасники розмови:
- Ольга Сало, заступниця генерального директора з розвитку та культурно-просвітницької роботи Національного музею Революції Гідності;
- Олександр Михед, письменник, член Українського ПЕН, автор книжки “Котик, Півник, Шафка”;
- Женя Полосіна, ілюстраторка книжки “Котик, Півник, Шафка” та співзасновниця студії “Сері/граф”;
- Михайло Кулівник, колекціонер, мистецтвознавець, координатор, куратор проєктів аукційного дому “Дукат”;
Модераторка Анастасія Гайдукевич-Качуро, історик, науковий співробітник Національного музею Революції Гідності.
Організатори: Національний музей Революції Гідності, “Видавництво Старого Лева”, Штаб порятунку спадщини, Київська міська галерея мистецтв “Лавра”.
Місце проведення: Київська міська галерея мистецтв “Лавра” (простір виставкового проєкту “Війна за ідентичність. Сила опірності культури”), вул. Лаврська, 7-Б, Київ. Вхід із боку Лаврського провулку через білі ворота.
Вхід на захід вільний, однак потрібна попередня реєстрація тут.
Подія у facebook.
Захід також транслюватиметься онлайн на сторінках Музею Майдану та Видавництва Старого Лева у фейсбуці. Усі охочі можуть поставити запитання учасникам презентації в коментарях під трансляцією.
АКРЕДИТАЦІЯ ЗМІ за номером 097 602 34 22
Джерело: Національний музей Революції Гідності.