Гендер Зед та Прес-клуб реформ, у кооперації з німецькими партнерами Deutsche Gesellschaft, започатковують серію навчально-ретритних тренінгів для українських журналісток та медійниць.
Перший з тренінгів пройде 1-5 липня (п’ять повних днів, з понеділка по п’ятницю) у Центральній Україні (Черкаська область, поблизу Умані). Усі витрати на проїзд, проживання та харчування покриваються.
Для участі у тренінгу ми закликаємо подавати заявки журналісток та медійниць, які:
· прагнуть покращити свої знання у темі протидії дезінформації, що стосується гендерної рівності та ЛГБТ+ питань;
· потребують емоційного розвантаження та покращення розуміння як боротися з вигоранням.
Фокусом нашого тренінгу буде не тільки навчання, а й емоційний ретрит для тих, хто його потребує. Тому ми запрошуємо журналісток, які у своїх матеріалах якимось чином висвітлюють тему війни та її наслідки – можливо беруть інтерв’ю у потерпілих, пишуть про людські трагедії, працюють із свідченнями постраждалих, можливо працюють на передовій або поблизу неї, можливо їздять у звільнені регіони, і т.д. Тобто усіх, хто створює матеріали про війну з власним емоційним залученням.
Організатори заходу розробили програму таким чином, щоб учасниці мали можливість покращити розуміння маніпулятивно фейкового контенту, протидії дезінформації, викликів війни для жінок, як зберегти адекватність в епоху постправди, дізнались про техніки на профілактику вигорання та розробили індивідуальний план стійкості. А також мали час на ретрит та емоційне зцілення, наскільки це можливо в нинішніх умовах.
ВАЖЛИВО. Наш проєкт – про видимість. Відтак обов’язковою умовою участі у заході є створення вами власних журналістських матеріалів по завершенню тренінгу з розміщенням матеріалу протягом місяця на вашому чи будь-якому ресурсі, до якого у вас є доступ. Це може бути стаття, відео чи фотопроєкти, лонгріди, Інстаграм-пост про становище жінок, ЛГБТ+ спільноти, про жінок на війні, про важливість турботи про ментальне здоров’я. Ви самі вибираєте фокус, об’єм та тему вашого матеріалу, головне – дотичну до тематики пройденого тренінгу-ретриту.
Матеріали будуть продубльовані в соцмережах та на сайті українських організацій з посиланням на першоджерело.
Для участі в заході необхідно заповнити форму.
Чекаємо на заявки до 8 червня 2024 року включно (до 23:59). За умови відбору вашої кандидатури – ми зв’яжемось з вами до 12 червня. Якщо ж до чого часу ви не отримаєте від нас листа – це означає, що, на жаль, ваша заявка не була підтримана цього разу. Проте вона автоматично потрапипить до відбору на наш (такий самий) другий тренінг, який відбудеться 12-16 серпня.
#civilsocietycooperation