Яку проблему допоможе вирішити участь у навчальній програмі?
Чому сільські громади в Україні занепадають? Чому за наявності таких величезних природних та людських багатств, села, замість того, щоб ставати окрасою і гордістю України, територіями з найвищою якістю життя, осередками культури, здорового способу життя та сталого розвитку, перетворюються в сировинні придатки і резервації для «люмпену»? Чому місцеве самоврядування на рівні сільських/селищних рад так і не стало реальним інструментом народовладдя? Що має відбутися в сільських громадах, щоб вони почали відроджуватися? З існуючого вже досвіду, створюючи кластери сільського розвитку, Україна може «вбити двох зайців» і спрацювати на випередження: відродити сільські громади і отримати високоякісний, дорогий, конкурентоздатний національний продукт – «Здорову Громаду».
Чому саме тут варто повчитися досвіду?
Грицівська громада завдяки своїх активній діяльності у напрямку розбудови громадянського суспільства поступово (еволюційно, а не революційно і «де-факто», а не «де-юре») стає центром об’єднаної громади і переходить на новий рівень управління. Стає громадою-організатором, громадою-прикладом, громадою-магнітом, з якої починається формування регіону сталого розвитку: мережі самодостатніх спроможних територіальних громад.
Навчальна програма познайомить учасників з кластерною моделлю громади і дасть поштовх та інструменти для формування спроможних самодостатніх сільських територіальних громад у своїх регіонах. І це все адаптовані до українських реалій методи і випробувані досвідом Грицева інструменти.
Хто має взяти участь у програмі?
Ініціативні групи від кожної громади (2-3 особи: представники органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій).
Мета навчальної програми:
- Ознайомити лідерів об’єднаних сільських/селищних громад з методами і засобами Програми Розвитку Сільської Громади.
- Передати успішний досвід створення та функціонування інституцій громадянського суспільства в селах.
- Заохотити до використання на практиці кластерної моделі і стратегічного управління об’єднаними сільськими громадами.
Під час реалізації програми вивчатимуться й обговорюватимуться наступні питання/теми:
- Поглиблення розуміння учасників процесу децентралізації, ознайомлення з основними підходами та «Концепцією реформи місцевого самоврядування в Україні», ходом впровадження реформи в Україні.
- Надання практичних рекомендацій та передача досвіду щодо налагодження співпраці з регіональними (обласними) організаціями та установами з метою підтримки сільського розвитку, просування та захисту прав сільських громад.
- Передача досвіду мобілізації внутрішніх ресурсів громади та формування інституцій громадянського суспільства; досвіду стратегічного управління та реалізації проектів.
- Знайомство учасників з лідерами громади смт. Гриців та навколишніх сіл, які об’єднуються на засадах партнерства і взаємовигідної співпраці.
- Представлення досвід Кластеру сільського туризму «Оберіг» як інноваційного продукту, здатного змінювати обличчя сільських територій і стати економічним і культурним «локомотивом» для виходу з кризи.
- Ознайомлення учасників з принципами кластерної моделі регіонального розвитку.
- Представлення моделі самодостатньої спроможної сільської громади та досвіду діагностики потреб, ініціювання, розробки та реалізації програм та проектів сталого розвитку сільських громад. Адаптація цієї моделі до сільських громад, які представляють учасники, і визначення кроків, необхідних для її адаптації.
Учасники програми ознайомляться з роботою таких організацій і установ: агрооселі, організації та установи м. Грицева та м.Хмельницький
Географічних фокус
Цільовими регіонами для відбору учасників навчальних програм є Дніпропетровська, Харківська, Запорізька області, а також підконтрольні Україні частини Донецької і Луганської областей.
Вартість участі в навчальній програмі
Усі витрати, пов’язані з участю в навчальній програмі, покриватимуться Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні» за рахунок коштів проекту «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення», що здійснюється за підтримки Уряду Великої Британії, чи будуть відшкодовані учасникам (наприклад, вартість проїзду після надання оригіналів проїзних документів).
Вимоги до кандидатів
Незалежно від обраної програми кандидат має:
• бути громадянином України;
• проживати і працювати у Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій області, або на підконтрольних Україні територіях Донецької і Луганської областей;
• мати щонайменше три роки досвіду роботи;
• бути готовим розробити і втілити План дій за тематикою програми у своїй організації/громаді;
• мати відповідні повноваження (спроможності) для реалізації розробленого в ході навчальної програми плану дій;
• бути готовим поширювати набуті знання та навички серед колег, партнерських організацій, громадськості тощо.
Як взяти участь в програмі?
Для участі у тій чи іншій програмі необхідно заповнити он-лайн Анкету кандидата для участі в програмі на сайті www.ceume.org.ua у терміни, вказані в описі програми, і надіслати отримані по електронній пошті після заповнення анкети документи на вказану адресу.
Реєстрація – до 15 листопада 2015 р.