Ризики для регіональної політики в Держбюджеті на 2019 рік – лобізм та руйнування системи стратегічного планування

Початок: 23.01.2019 о 11:00
Закінчення: 23.01.2019 о 12:00
Адреса: вул. Мала Житомирська, 18-Б, Київ, Україна
Місце: Інститут Горшеніна

Завершено

Дизайн без названия
Ризики для регіональної політики в Держбюджеті на 2019 рік – лобізм та руйнування системи стратегічного планування

23 січня 2019 р. в межах інформаційного партнерства Реанімаційного Пакету Реформ відбудеться прес-брифінг «Ризики для регіональної політики в Держбюджеті на 2019 рік – лобізм та руйнування системи стратегічного планування».

Місце та час: 23 січня, 11:00, прес-центр Інституту Горшеніна (м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18-Б).

Організатор: ГО «Інститут громадянського суспільства» в межах проекту «Децентралізація в Україні: від моніторингу до реагування», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Мета: обговорити ситуацію із законодавчим забезпеченням завершення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Подискутувати про закони, що потребують невідкладного ухвалення, ризики від новацій Держбюджету України на 2019 рік.

Конкретні ризики:

  • недотримання розмірів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), визначеного Бюджетним кодексом України;
  • руйнування системи стратегічного планування регіонального розвитку через запровадження різноманітного квотування коштів ДФРР та включення Всеукраїнського громадського бюджету до ДФРР;
  • надання народним депутатам України, членам бюджетного комітету, виключних прав на розподіл коштів ДФРР та субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій.

Під час прес-брифінгу спікери запропонують зміни, які варто внести до Бюджетного кодексу України та Державного бюджету України на 2019 рік. Вони потрібні, щоб виправити ситуацію і повернути планування та фінансування регіонального розвитку до логічної та прозорої системи, вільної від лобізму.

Учасники:

  • Анатолій Ткачук – директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства;
  • Олександр Сергієнко – експерт проекту з питань місцевого самоврядування;
  • Іван Лукеря – експерт Реанімаційного Пакету Реформ;
  • Народний депутат.

Акредитація ЗМІ – на місці події. Контактна особа для додаткової інформації: Корчинський Сергій, 068-073-78-94.

Онлайн-трансляція буде доступна на сторінці РПР у Facebook та Youtube-каналі LB.ua.

Проект «Децентралізація в Україні: від моніторингу до реагування» здійснюється Інститутом громадянського суспільства за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Мета проекту – аналітичне забезпечення суб‘єктів законотворчої та нормотворчої діяльності (передусім – народних депутатів України) у сфері реформи місцевого самоврядування та державної регіональної політики на основі проведення поточного моніторингу та аналізу важливих проектів НПА (внесених на розгляд ВРУ чи схвалених КМУ), що стосуються регіонального розвитку України, проблеми реформування АТУ, розбудови та посилення місцевого самоврядування; швидке реагування та поширення інформації серед суспільства, ГО, органів державної влади про «небезпечні» НПА, які містять ризики для реформ, розвитку регіонів України чи суспільству в цілому.