30 червня – 1 липня 2016 р. Український форум благодійників спільно з Гельсінською спілкою Нідерландів у рамках просвітницької програми «НА ВЧИСЬ!» проводить тренінг «Адвокація як інструмент впливу: досвід досягнення змін».
Міжнародний досвід адвокації – українським ОГС
Благодійні та громадські організації часто знаходять нові та іноваційні рішення для соціальної сфери та сфери захисту прав людини. В той же час досягнення успіху в оціальному секторі передбачає не тільки пошук рішення для даної конкретної ситуації, а й стійкість результатів та здатність до їх широкого відтворення. Задля досягнення довготривалих цілей та впровадження реформ благодійним організаціям та громадським організаціям часто потрібно проводити роботу, спрямовану на зміну законодавства, практик його застосування або відстоювати інтереси вразливих груп, чинячи тиск на законодавців і чиновників.
Під час заходу експерти презентують досвід міжнародних інституцій в адвокатуванні та лобіюванні суспільних інтересів, а також обговорено як представлений досвід може бути адаптований та корисний для українських організацій громадянського суспільства.
Мета заходу
Показати можливості та перспективи використання різноманітних адвокаційних інструментів задля впровадження системних змін / реформ у різних сферах діяльності організацій громадянського суспільства.
Під час тренінгу будуть порушуватися такі питання:
– Інструменти впливу на політику (наприклад, доказовий / науково-обгрунтований підходи).
– Моделі впливу на політику (наприклад, співробітництво, протистояння, тощо).
– Формування порядку денного в адвокації (роль організацій громадянського суспільства).
– Найкращі міжнародні та українські практики адвокації.
– Фандрейзинг, прозорість та підзвітність в адвокації.
– Встановлення пріоритетів щодо цілей адвокації для сектору організацій громадянського суспільства.
Експерти
ГАРРІ ГУМЕЛЬ
Заступник Директора з політики Гельсінської спілки Нідерландів
Приєднався до Гельсінської спілки Нідерландів як виконавчий директор у січні 2010 р. З жовтня 2015 р., працює як заступник директора з політики, консультує з питань розвитку проектів, інновацій та адвокації. Займається питаннями мережування, створення коаліцій та розвитку громадянського суспільства, пов’язаними з адвокаційними цілями Гельсінської спілки Нідерландів.
Гаррі Гумель активний у русі захисту прав людини з 1972 р., коли він приєднався до Amnesty International. В Amnesty International працював і як волонтер, і як член команди на різноманітних позиціях, де набув широкий досвід з питань організації громадянського суспільства для захисту прав людини.
АДРІ КЕМПС
Консультант Гельсінської спілки Нідерландів
З 2004 по 2014 р. здійснював контроль за неприбутковими організаціями та працював Виконавчим директором Центрального сертифікаційного бюро (CBF, займається сертифікацією неприбуткових організацій) та Генеральним секретарем Міжнародного комітету фандрайзингових організацій (ICFO), що є міжнародною асоціацією організацій, що займаються моніторингом організацій у сфері фандрейзингу
З 1978 року займав різні управлінські позиції в неурядових організаціях, що займаються питаннями розвитку співпраці і прав людини в Центральній Америці і в Європі. До їх числа відносяться SNV, Netherlands Development Organization та Amnesty International Нідерланди. Автор низки статей про громадянське суспільство, права людини, належне врядування, міжнародне співробітництво та фандрейзинг.
Учасники тренінгу
захід буде корисним для представників (керівників, менеджерів, координаторів проектів/програм) членів Українського форуму благодійників, інших благодійних фондів та організацій, громадських організацій та всіх, хто піклується про запровадження системних змін.
Місце проведення буде повідомлене зареєстрованим учасникам додатково.
Реєстрація:
для реєстрації необхідно заповнити реєстраційну форму до 12:00 24 червня 2016 року.
Графік роботи:
30 червня – 11.00-18.00.
1 липня – 9.00-17.00.
Умови участі
Участь у тренінгу є безкоштовною.
Є можливість оплати проживання (1 день) та харчування (сніданок, обід, кава-пауза) учасникам з регіонів. Проїзд до Києва сплачується учасниками самостійно.
Реєстрація для участі у тренінгу є обов’язковою. Кількість учасників групи є обмеженою (не більше 25 чоловік). Члени Українського форуму благодійників та організації, які зареєструються першими, матимуть перевагу.
Підтвердження про свою участь у тренінгу учасники отримають 24 червня 2016 року.