Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни та миру» (Institute for War and Peace Reporting) запрошує активістів та журналістів з усіх регіонів України подати заявки на участь у триденному тренінгу у Києві, присвяченому розробці проектних ідей та партнерських проектів, спрямованих на збільшення прозорості та підзвітності влади, боротьбу з корупцією, адвокацію змін на місцевому рівні, посилення участі громадян у розвитку місцевої громади, громадського контролю бюджетних коштів та майна громади й моніторинг реформ, що мають регіональний вимір.
Тренінг відбудеться 16-18 липня 2021 року (п’ятниця – неділя) у місті Києві. Мета тренінгу – допомогти учасникам з громадських та медійних організацій краще планувати та розвивати свої проектні ідеї, відстежувати показники ефективності проектів, оновити знання щодо актуальних можливостей громадського контролю на місцях, а також створити поле для обміну досвідом, подальшої співпраці і комунікації між активістами.
До участі запрошуються представники організацій громадянського суспільства та журналісти з усіх регіонів України. Група учасників тренінгу формується на конкурсних засадах. Подати заявку можна до 6 липня 2021 року (вівторка) включно. Участь у тренінгу є безкоштовною. Передбачені кава-паузи та обіди. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та передбачена компенсація витрат на проїзд. Організатори повідомлять запрошених учасників про участь не пізніше 8 липня 2021 року. Ваші запитання надсилайте на [email protected]. Якщо ви не знайдете посилання на онлайн-заявку безпосередньо при цьому анонсі, надішліть запит на цю електронну пошту.
Тренінг відбувається в рамках трирічного проекту AVE (Amplify, Verify, Engage: media and civil society for democratisation and good governance in Eurasia 2021-23), який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії. Одна із цілей даного проекту – зміцнення системи громадського контролю з боку громадянського суспільства та медіа, протидія та запобігання корупції, посилення діалогу між експертами, медіа, ОГС та можновладцями, покращення інформування громадськості, залучення громадян до розвитку місцевої громади, громадський моніторинг та контроль діяльності влади й публічних фінансів, моніторинг та висвітлення реформ, що мають регіональне втілення. Незабаром буде оголошено конкурс малих грантів для регіональних партнерств ОГС та ЗМІ з кінцевою датою подання заявок у вересні 2021 року. На тренінгу обговорюватимуть можливості проекту для активістів та журналістів.
Про IWPR:
Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) – це міжнародна некомерційна організація з головними офісами в Лондоні, Вашингтоні та Амстердамі, що працює зі ЗМІ та громадянським суспільством задля покращення ситуації у майже трьох десятках країн світу, які перебувають в умовах кризи, конфлікту чи трансформації. IWPR працює в Україні з 2014 року.
Попередня програма тренінгу:
4 сесії – Як розробляти якісні проекти для донорів. Теорія змін, логічна модель, дизайн проекту, моніторинг та оцінка. Практичні вправи з дизайну проектів.
Ірина Негрєєва, незалежний консультант й тренер з управління проектами та моніторингу і оцінки. Має 18-річний досвід співпраці з проектами технічної допомоги міжнародних організацій в якості менеджера з комунікації, моніторингу та оцінки, координатора грантових програм, тренера та консультанта. Експерт з розробки стратегій, планування, реалізації, оцінювання проектів та звітування.
1 сесія – Як місцевим ГО працювати із мікрогрантами з бюджету.
Віктор Бобиренко, експерт Бюро аналізу політики (Суми), член Наглядової ради НСТУ з 2020 р., член Громадської ради при НАЗК (2017-2019 рр.); фахівець з міжбюджетних відносин, адвокації, виборчих технологій; публіцист, блогер.
1 сесія – Навіщо громадським активістам знати як працювати з Прозорро.Продажі, та який результат від цього отримає громада. (Інструменти ПроЗорро.Продажі у сферах приватизації та оренди державного/ комунального майна, реалізації необробленої деревини та продажу/оренди землі.)
Спікер від ДП «ПроЗорро.Продажі» уточнюється.
2 сесії – Практичне впровадження рекомендацій з посібника «ТОП 20 корупційних схем на місцях – які вони та як їх здолати» на місцях на прикладі алгоритмів дій у 2-3 схемах.
Оксана Величко, керівниця ГО «Разом проти корупції» та координатор одноіменної урядово-громадської ініціативи, та інші запрошені спікери.
2 сесії – Звітування в громаді: від голови та депутатів до комунальних підприємств та закладів. Від законодавчих вимог до кращих практик.
Олександр Солонтай, директор програм практичної політики Інституту політичної освіти, експерт і тренер з питань місцевого розвитку, виборів, процедур прийняття рішень, організаційної роботи органів влади тощо; автор серії книг про місцеву громаду, корупцію в місцевій владі й навчальних матеріалів для депутатів місцевих рад, мерів, службовців органів самоврядування тощо, а також про бюджетні відносини, громадський контроль, державне фінансування організацій громадянського суспільства.
1 сесія – Міжбюджетні відносини. Особливості субвенцій Державного фонду регіонального розвитку та на будівництво/ремонт доріг. Віктор Бобиренко