Тренінг «Принцип «Не нашкодь»: аналізуємо – діємо – змінюємо» м.Київ

Початок: 15.12.2016
Закінчення: 16.12.2016
Адреса: Київ,
Місце: уточнюється
Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні
Телефон: 044 248 7249
E-mail: [email protected]

Завершено

тренінг
Тренінг «Принцип «Не нашкодь»: аналізуємо – діємо – змінюємо» м.Київ

До участі в тренінгу запрошуються представники міжнародних і національних громадських та благодійних організацій, що виконують проекти у громадах Донецької та Луганської областей, зокрема, грантери проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Інструмент «Не нашкодь» («Do No Harm») – це підхід до планування, оцінки та адаптації допомоги, що надається громадам у кризовій ситуації чи ситуації конфлікту. Його було вироблено в результаті оцінювання практики надання міжнародної допомоги в багатьох країнах світу, і на основі напрацьованих експертами матеріалів Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME) розробив тренінг для менеджерів проектів, що виконуються у громадах Донецької та Луганської областей.

Що таке DNH? «Не нашкодь», «Do No Harm», (DNH) – принцип планування, оцінки та адаптації міжнародної допомоги та управління кризою / конфліктом. Цей принцип ґрунтується на розумінні того, що будь-яка зовнішня допомога може мати негативні побічні ефекти. Тому реалізація того чи іншого проекту, пов’язана з кризою, повинна мати форму, відповідну цій кризі / конфлікту, щоб можливі негативні наслідки такої роботи були зведені до мінімуму.

У чому суть DNH? Основне припущення принципу «Не нашкодь» таке, що в кожному конфлікті представлені сили і структури, що стимулюють або підтримують конфлікт або «потенціал для загроз». Також є «потенціал для миру», який можна використовувати для отримання мирного вирішення. Зовнішнє управління кризою має посилювати ті структури і підтримувати тих дійових осіб, які можуть працювати задля досягнення мирного перетворення конфлікту. Однак в реальності міжнародна донорська допомога може «годувати конфлікт», тобто може стимулювати потенціал насильства (окремі проекти, діяльність або дійових осіб), хоча в більшості випадків це відбувається ненавмисно, через відсутність належної уваги до можливих побічних ефектів від реалізації того чи іншого проекту.

Як наш освітній проект може допомогти Вам у застосуванні принципу DNH? Завдання нашого проекту – навчити представників неурядових організацій, які працюють в Донецькій і Луганській областях і, так чи інакше, вирішують специфічні проблеми, що виникають в регіонах, які є сусідніми з зоною конфлікту, застосовувати принцип DNH в своїй практичній діяльності.

Ми хочемо дати Вам теоретичні знання і практичні навички з використання принципу DNH для Вашої роботи і проектів, які Ви реалізуєте.

Цей проект дозволить забезпечити відповідність Ваших проектів принципам підходу “Не нашкодь”, розробляти їх таким чином, щоб максимально використати особливості з’єднувачів і роз’єднувачів громади, та не загострювати напруженість у громаді.

Реєстрація для участі проходить на сайті. Для цього необхідно зареєструватися на сайті (у правому верхньому кутку), і увійшовши до свого робочого кабінету, у розділі “Список поточних заходів” обрати «Принцип «Не нашкодь»: аналізуємо – діємо – змінюємо» і пройти реєстрацію на нього.

У разі виникнення питань прохання звертатися за адресою: [email protected]  або телефонами (044) 248 7239, 248 7249, (050) 335 2410

Тренінг «Принцип «Не нашкодь»: аналізуємо-діємо-змінюємо!» проводиться Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME) у рамках проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI)» Агентства США з міжнародного розвитку.