Тренінг: «Як забезпечити найкращі результати громадських ініціатив, що контролюють владу: можливості юридичного супроводу»

Початок: 24.02.2017 о 08:00
Закінчення: 26.02.2017 о 17:00
Адреса: Київ,
Місце: Україна

Завершено

тренінг
Тренінг: «Як забезпечити найкращі результати громадських ініціатив, що контролюють владу: можливості юридичного супроводу»

Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни та миру» (Institute for War and Peace Reporting) запрошує юристів, які співпрацюють з ОГС/активістами та ЗМІ/журналістами Києва, Львова, Одеси та Харкова, подати заявки на участь у триденному тренінгу «Як забезпечити найкращі результати громадських ініціатив, що контролюють  владу: можливості юридичного супроводу», який відбудеться у Києві 24-26 лютого 2017 року.

Тренінг відбувається в рамках проекту «Більше фактів для діалогу» (More Facts for Dialogue), який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, спрямованого на збільшення прозорості та підзвітності влади, боротьбу з корупцією, громадський контроль та моніторинг реформ за Угодою про асоціацію з ЄС, що мають регіональний вимір, через підтримку проектних ініціатив регіональних партнерств (кластерів) активістів і журналістів Києва, Львова, Одеси, Харкова й відповідних областей та розбудову їх спроможності (шляхом навчання, менторингу та юридичної підтримки).

В рамках цього проекту запланована розбудова регіональної мережі юристів, які допомагають ОГС та ЗМІ на етапах 1) проведення моніторингів та інших видів громадського контролю діяльності влади та журналістських розслідувань та 2) пост-публікаційного правового супроводу результатів таких моніторингів та розслідувань (складання відповідних запитів, оскаржень, звернень в антикорупційні, правоохоронні та інші контролюючі державні органи).

Мета тренінгу для юристів – не лише оновити знання учасників завдяки доповідям досвідчених юристів про новели законодавства та практику правозастосування, але й створити поле для обміну досвідом і спілкування, закласти майбутню мережу: познайомити юристів-учасників одне з одним, стимулювати їхню подальшу комунікацію та обмін інформацією.

Тренінг проводитимуть юристи Людмила Панкратова (Інститут розвитку регіональної преси), Віра Крат (адвокат юридичної фірми “Правовий консалтинг і практика”), Олександр Калітенко та Іван Лахтіонов (Трансперенсі Інтернешнл Україна) та інші. Програма і спікери ще уточнюються.

Попередня програма тренінгу: 

  • Міжнародні підходи щодо виявлення корупції та вимірювання ефективності боротьби з нею
  • Відповідальність за корупційні і пов’язані з корупцією правопорушення: аналіз судової практики
  • Підслідність злочинів про корупцію та алгоритм її визначення підслідності
  • Цивільно-правова та дисциплінарна відповідальність за корупційні правопорушення
  • Як використовувати матеріали журналістських розслідувань для підготовки заяв (звернень) до правоохоронних антикорупційних органів
  • Пошук у відкритих джерелах доказів вчинення корупційних правопорушень
  • Алгоритм контролю за реагуванням на запити по справі і «зворотній зв’язок» як складові забезпечення ефективного руху справи
  • Можливості оскарження неправомірних відмов у порушенні кримінальних справ та супроводу заяв та звернень
  • Моніторинг публічних закупівель та шляхи їх оскарження
  • Моніторинг конфлікту інтересів
  • Захист викривачів
  • Моніторинг електронних декларацій
  • Кризові комунікації

Зацікавлені юристи мають заповнити заявку ТУТ до понеділка 13 лютого 2017 р. включно.

Учасники тренінгу будуть відібрані на конкурсних засадах. Перевага буде надана в першу чергу юристам, що співпрацюють з грантоотримувачами проекту, а потім іншим мотивованим юристам з означених регіонів. В останню чергу будуть розглядатись заявки від юристів з інших регіонів. Лише за наявності вільних місць на тренінгу для юристів з інших регіонів може бути зроблений виняток.

 Організатори повідомлять запрошених учасників про участь не пізніше 16 лютого 2017 року. Участь у тренінгу є безкоштовною. Передбачені кава-паузи та обіди. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та передбачена компенсація витрат на проїзд.

Запитання просимо надсилати на адресу [email protected]. Якщо ви не знайдете посилання на онлайн бланк заявки безпосередньо при цьому анонсі, надішліть запит на електронну пошту.

Про IWPR:

IWPR – це відзначена нагородами некомерційна організація, що займається питаннями ЗМІ та прав людини. На даний момент вона представлена майже в трьох десятках країн у всьому світі і дає право голосу тим, хто втягнений в конфлікт, знаходиться в умовах кризи та змін. IWPR допомагає людям у найскладніших умовах отримувати доступ до інформації, необхідної для позитивних зрушень у їхньому житті – вимагати від уряду підзвітності, конструктивних рішень, зміцнення громадянського суспільства та захисту прав людини. IWPR формує навички та здібності місцевих журналістів, підтримує локальні ЗМІ, співпрацює із громадянським суспільством та урядами для того, щоб інформація мала якомога більший вплив.