ЦЕДЕМ продовжує курс “Фінмоніторинг громадського сектору”!
Відкрита реєстрація на третій модуль: “Банківський фінансовий моніторинг неприбуткових організацій: законодавчі вимоги та практичні нюанси”
Кількість офлайн-місць обмежена!
Тривала війна в Україні та безперервні спроби ворога зокрема підірвати стабільність української банківської системи, зумовила безпрецедентне зростання дерискінгу з боку банківських установ. Що, на жаль, призводить до збільшення кількості відмов у встановленні чи продовженні ділових відносин з неприбутковими організаціями (НПО).
З одного боку, це зводить до мінімуму можливості зловмисників використовувати НПО для відмивання брудних коштів, фінансування зброї масового знищення та проведення інших заходів, спрямованих проти нашої країни.
З іншої сторони, це не може не мати негативні наслідки для роботи організацій громадянського суспільства: ті ОГС, які сьогодні забезпечують фронт медичним та іншим технічним обладнанням, надають грошову та іншу підтримку військовим для забезпечення захисту держави, надають гуманітарну допомогу в прифронтових зонах, ризикують припинити цю роботу на невизначений термін.
Як знайти “золоту середину”?
Відповідь на це та інші питання пропонуємо знайти на третьому модулі навчального курсу «Фінмоніторинг громадського сектору», який ЦЕДЕМ спільно проводить з Академією фінансового моніторингу. Він покликаний допомогти представникам громадського сектору, суб’єктам первинного та державного фінансового моніторингу, а також всім зацікавленим особам розібратись, як працює фінансовий моніторинг неприбуткових організацій та що можна і треба покращувати.
Третій модуль курсу присвячений обговоренню законодавчих вимог та практичних аспектів здійснення банківського фінансового моніторингу з точки зору як банківських установ, так і громадського сектору.
Під час модулю ви дізнаєтесь відповіді на такі питання:
- Яка поточна ситуація у напрямку співпраці держави та СПФМ з неприбутковим сектором, у тому числі які заходи проводяться для імплементації вимог FATF та AMLR щодо захисту неприбуткових організацій в контексті європеїзації українського законодавства;
- Як банк працює з обслуговуванням клієнтів з числа неприбуткових організацій – проблеми і тенденції;
- Які проблеми можуть виникнути у зв’язку з отриманням неприбутковими організаціями коштів з-за кордону;
- Які є у громсектора практичні проблеми та виклики у взаємовідносинах з банками;
- Які існують інструменти та найкращі практики з самозахисту ОГС від недобросовісних партнерів, бенефіціарів та жертводавців.
По завершенні семінару всім учасникам будуть видані сертифікати з вказанням академічних годин від Академії фінансового моніторингу.
Для отримання сертифікату онлайн-учасники мають бути присутніми в ZOOM під своїм ім’ям з позначенням організації, до якої належать, і заповнити анкету зворотнього зв’язку після модуля.
Офлайн-учасники отримають сертифікат на локації після завершення модуля.
Участь у курсі є безоплатною.
Коли? 06 травня 2025 року з 10:00 до 17:00
Де? Київ (місце буде повідомлено зареєстрованим учасникам не пізніше 04 травня). Кількість офлайн-місць обмежена!
Чи можна взяти участь онлайн? Так, але офлайн цікавіше і є смаколики.
Реєстрація на онлайн- та офлайн-участь триває до 04 травня 2025.
Посилання на реєстрацію: тут.
Звертаємо увагу, що організатори не відшкодовують витрати на участь в заході учасникам з інших міст (доїзд та проживання).
Курс організовано ЦЕДЕМ у партнерстві з Офісом Ради Європи в Україні та Академією фінансового моніторингу.