Творча сила свободи. Ініціативи Майдану: відкриття у Музеї книги і друкарства!

Початок: 18.12.2020
Адреса: вулиця Лаврська, 9, корпус 9, Київ,
Місце: Музей книги і друкарства України

Завершено

2020_12_18_site_prew
Творча сила свободи. Ініціативи Майдану: відкриття у Музеї книги і друкарства!

Творчість Майдану – виразний вияв народної, живої, ніким не інспірованої природи народних протестів. Свавіллю та насильству влади активісти протиставляли гумор, винахідливість, креативність, варіативність ініціатив і власне мистецтво. Творчість у широкому розумінні стала потужною зброєю у боротьбі за правду, промовистою декларацією цінностей і цілей, дієвим засобом гуртування і спільної дії, особливою формою протесту і солідарності. Громадські ініціативи, народжені Майданом, яскраво ілюструють, що Революція Гідності – не просто реакція людей на свавілля влади. Це – відстоювання права народу на творення своєї країни, розвиток суспільства, відстоювання майбутнього – відповідно до цінностей свободи, людської гідності та громадянської відповідальності. Це – унікальний соціальний досвід самоорганізації і перемоги, процес самоідентифікації та особистісного  вибору.

Завітавши на виставку, можна почути аудіозаписи розповідей активістів і пісні Майдану, побачити відеофільми і світлини, арт-об’єкти та такі впізнавані артефакти революції, зокрема:


- катапульту з боїв на вулиці Грушевського;
- макет “йолки” та плакати з неї;
- знамениту картину з очима “Бачу справи твої, людино”;
- яскраву Різдвяну шопку та образи Святого Миколая від львівських митців.


Відкриття виставки відбудеться 18 грудня о 16:00 у Музеї книги і друкарства України. 

Запрошуємо активно долучатися ЗМІ. Реєстрація: https://cutt.ly/XhSUC9Y.

Текстами й артефактами експозиція знайомить із ініціативами, які виникли під час Революції Гідності: “Мистецька сотня”, “Польова пошта Майдану”, “Бібліотека Майдану”, “Мистецький барбакан”, “Медична служба Майдану”, “Громадський сектор Євромайдану”, “Самооборона Майдану”, “Євромайдан-SOS”, “Автомайдан”, “Відкритий університет Майдану”, “Музей Майдану”. Більшість із них не зникли в 2014, а трансформувалися та продовжили діяльність у новому форматі, сприяючи становленню й розвитку громадянського суспільства. 

Запрошуємо відвідувачів виставки приносити власні документи чи предмети з українських революцій і протестних акцій. Ці речі можуть увійти до колекції Музею Майдану і стати історичним і культурним надбанням.

Експонати і матеріали виставки – зі збірки Національного музею Революції Гідності.

У виставковому просторі діятиме також освітня програма – лекції, кінопокази, відеоекскурсія, зустрічі з митцями та представниками ініціатив Майдану. 

Тривалість виставки: 18 грудня 2020 – 21 лютого 2021 року.
Адреса: Київ, вулиця Лаврська, 9, корпус 9, Музей книги і друкарства України.

Розклад роботи: щоденно з 10:00 до 17:00, крім понеділка. 

Вартість вхідного квитка: для дорослих – 30 грн.; для студентів – 20 грн.; для власників “картки киянина” – 15 грн.; для школярів та пенсіонерів – 10 грн.

Сімейний квиток: для двох дорослих та 1-3 дітей (до 16 років) – 50 грн.; для одного дорослого та 1-3 дітей (до 16 років) – 30 грн.

Вхід безкоштовний (*за умови наявності дійсного посвідчення): родинам Героїв Небесної Сотні та учасникам АТО, учасникам бойових дій (посвідчення УБД), дітям до 12 років, працівникам музеїв та власникам членських карток CIMAM, ICOM*.

Вартість екскурсії тривалістю 45 хв. для групи не більше 20 осіб – 80 грн. Вартість квитка на музейний майстер-клас – 30 грн. Аматорська відеозйомка – 30 грн.

Організатори: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Музей книги і друкарства України. 

Партнер: Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”.

Стежте за оновленнями на сайті Музею Майдану та у фейсбук-події.