21 листопада у Дніпрі відбудеться обговорення перших результатів діяльності поліцейських комісій в Україні.
Поліцейські комісії у підрозділах Національної поліції були створені у 2016-2017 роках у всіх регіонах України. Очікується, що вони стануть інструментом громадського контролю за діяльністю органів правопорядку, що сприяє підвищенню прозорості, якості добору та кар’єрним можливостям поліцейських.
Питання до обговорення
- Чи став прозорішим процес добору кадрів до поліції?
- Чи достатньо в Україні поліцейських комісій?
- Що вони фактично здійснюють із закріплених законом повноважень?
- Як часто суди скасовують рішення поліцейських комісій?
- Наскільки повне законодавство про поліцейські комісії?
- Чому не на всі посади в поліції проводяться конкурси?
Під час заходу експерти Центру політико-правових реформ (ЦППР) та Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ) представлять результати першого в Україні дослідження про роботу поліцейських комісій в Україні, що проводилося протягом другої половини 2017 — першого кварталу 2018 року. Ви можете ознайомитися з повним звітом про роботу поліцейських комісій за посиланням, або переглянути коротке резюме звіту.
- Місце проведення: Громадський інформаційно-виставковий центр Mediaprostir (м. Дніпро, пр. О. Поля 2д, колишній Парк ракет).
- Дата, час: 21 листопада 2018 р., 10:00 – 12:30. Реєстрація з 9:45.
Участь в обговоренні візьмуть Олександр Банчук, член правління Центру політико-правових реформ, Євген Крапивін, експерт Асоціації УМДПЛ, члени поліцейських комісії, представники громадськості тощо.
Зареєструйтеся на участь в обговоренні за посиланням.
Додаткова інформація:
Анна Колохіна,
ГО «Дніпровський центр соціальних досліджень»,
регіональний координатор Мережі UPLAN у Дніпропетровській області
[email protected], тел.: +380 97 923 77 91
Захід проводиться у межах проекту «Посилення громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» за підтримки Європейського Союзу. Думки, висловлені експертами Центру політико-правових реформ, жодною мірою не відображають офіційної позиції Європейського Союзу.