9 грудня о 17:00 у громадському просторі Krop:Hub у Кропивницькому правозахисники презентуватимуть видання із серії «Місто, з якого почалася війна» про порушення прав людини, які відбувалися під час захоплення та окупації Слов’янська з 12 квітня 2014 року по 5 липня 2014 року.
Слов’янськ став не просто містом, з якого почалася війна на Сході України – події в ньому стали рольовою моделлю для захоплення інших міст Донбасу. Під час презентації правозахисники розкажуть про особливості життя міста в умовах окупації, діяльність незаконних збройних формувань, підконтрольних РФ та безпосередньо командувача Ігоря Гіркіна; переслідування мешканців міста за релігійні переконання; залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань; проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Також автори видань висвітлять розгортання проросійської пропаганди в місті та проблему пошуку шляхів примирення в громаді після відновлення урядового контролю над Слов’янськом.
Чому ж саме досвід Слов’янська є таким важливим для розуміння війни та процесів примирення в України? Відповідь на це намагатимуться дати:
- Антон Удовенко, редактор видання «Місто, з якого почалася війна», проектний менеджер ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
- Надія Нестеренко, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна», аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
- Марія Білякова, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна», документаторка БФ Восток SOS
Презентація транслюватиметься на сторінці Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».
З питань організації звертайтесь будь ласка до Алли Волошиної: +380676112300.
Захід буде організовано з дотриманням всіх протиепідемічних рекомендацій Центру громадського здоров’я МОЗ України.