В заході візьмуть участь 30 підлітків у віці 12-14 років. Серед них половину складатимуть діти внутрішньо переміщених осіб. Діти обговорять теми, актуальні для їхнього віку.
Захід буде проходити: 11 та 12 лютого з 15:00 до 19:00 за адресою: вул. Волгоградська, ½; СЗШ №60.
Контактна особа: Наталя Баб`яж, (093) 531-08-67.
Метод форум-театру є інтерактивним способом психологічної профілактики та корекції, в основі якого лежить театральне дійство та зворотній зв`язок з аудиторією. Діти безпосередньо залучаються до створення спектаклю на соціальні теми. Вони виступають і як актори, і як глядачі. За рахунок цього досягається взаєморозуміння між різними соціальними групами, що дуже актуально в контексті примирення між ВПО і приймаючими громадами.
За даними Міністерства соціальної політики, в Україні нараховується 1,7 млн. перевеленців і 12,6 % з них – діти. Незважаючи на зусилля, направлені на адаптацію та інтеграцію ВПО у приймаючих громадах, проблема стигматизації та дискримінації переселенців залишається актуальною.
На заході зберуться діти найбільш вразливого підліткового віку. Так, діти переселенців дуже важко сприймають несприйняття їх групою однолітків, відсутність спільних справ, а також – підлітки лаего підхоплюють та транслюють стереотипи. Даний проект дозволить дітям відчути себе потрібними, прийнятими та порушити стереотипи щодо один одного.
“Я сама – мати дитини-підлітка, і для мене дуже важливо, щоб вона розуміла: досягти чогось значного ми можемо, тільки обєднавшись. І я хочу, щоб вона розуміла, що немає різниці, з якого регіону походить твій друг або який статус має. Головне – це те, що ми всі різні, але при тому ми рівні і ми маємо бути разом”, – розповідає киянка Наталя Баб`яж, авторка ідеї та організаторка проекту.
Розповідає Алла Горносталь, директорка СЗШ №60 комплексного розвитку дитини “Росток”: “В нашій школі немає місця дискримінації. Весь колектив готовий працювати над тим, щоб діти розвивалися всесторонньо і знаходили спільну мову одне з одним. Методика форум-театру розвиває комунікативні навики та творчість дітей. Тому ми з готовністю погодилися взяти участь в проекті”.
Ініціатива реалізується “Ресурсним Центром для допомоги вимушеним переселенцям” та БФ “Свої” за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Уряду Японії. Погляди, висловлені в цій публікації, належать авторам і можуть не збігатись із офіційною позицією ПРООН в Україні та Уряду Японії.