Місце зустрічі – Європейська площа, біля готелю “Дніпро”.
Публічна акція – продовження флешмобу #ЯНеБоюсьСказати, який змусив соцмережі обговорювати “незручне” питання насильства над жінками.
Мета ходи – зробити чутним голос жінок у публічному просторі, а нас самих видимими; це заява про солідарність і підтримку жінок, які зазнали насильства; це заперечення того, що жінці має бути соромно за насилля спричинене над нею.
Ми вимагаємо створення умов для дотримання Стамбульської конвенції, а саме:
– формування незалежної комісії з протидії домашньому та гендерному насиллю;
– її співпраця з жіночими громадськими організаціями/ініціативами;
– створення кризових і медико-реабілітаційних центрів для людей, які зазнали гендерного/домашнього насилля;
– підтримка і створення нових безкоштовних «гарячих ліній» кваліфікованої та конфіденційної допомоги людям, які зазнали гендерного/домашнього насилля.
Не дамо вулиці та суспільству контролювати нашу свободу та сексуальність! Не дамо суспільству критикувати і придушувати наш голос! Не дамо засоромити себе за вчинки інших!
Акція, на яку вийдуть усі, хто виступає проти культури згвалтування та прагне змінити наше суспільство.
Ми критикуємо культуру, де постраждалу звинувачують у злочині, а ґвалтівників виправдовують зовнішнім виглядом чи поведінкою жінки*.
Проблема насильства є замовчуваною, її вважають “особистою справою” жінки, а її прояви визначаються як одиничні випадки. Але акція #ЯНеБоюсьСказати показала масштаб катастрофи в суспільстві. Культура зґвалтування спрямована на жінок*, а насилля, в будь-яких проявах, присутнє в житті кожної з нас: улюлюкання, ігнорування “ні” (нашого небажання вступати у контакт), жарти/пропозиції сексуального характеру, мацання, зґвалтування тощо.
Проблема не в нашому одязі чи поведінці. Проблема в нападниках та культурі, яка підтримує та заохочує злочини. Тому тільки ми самі можемо захистити себе та інших жінок. Не можна миритися з суспільством, де виправдовують ґвалтівника, звинувачують жертву та підтримують експлуатацію!
Організатор_ки: FemSolution, Insight LGBTQ NGO, ROR Kyiv