19 червня в Маріуполі відбудеться прем’єра форум-вистави про примирення та сильні спільноти, а вже 26-28 червня вистава відправиться на гастролі по Донецькій області.
Форум-постановку на майстерні з “театру пригноблених” 17-19 червня створять жителі Донецької області, включаючи і переселенців. Мова у виставі йтиме про те, що учасники майстерні вважатимуть актуальним. Сценаристи виступлять і в ролі акторів.
“В мене приголомшливі враження після вистави. Я вирішила дуже багато проблем, які носила в себе всередині. Зараз я на них подивилася ззовні і знайшла виходи”, – відмітила глядачка форум-вистави у Харкові Наталя.
Майстерню та виставу проведуть київська громадська організація “Театр для діалогу” у співпраці з маріупольським арт-проектом “ЧайкОсьотр” Сергія Дороговцева та Миколи Шевченко в рамках проекту “Сприяння миру через діалог мовою театру”.
“Форум-театр дав мені зрозуміти, що в будь-якої проблеми є безліч рішень. Головне — дати можливість собі їх побачити, пошукати разом з іншими людьми. Приходьте на виставу — там ми зможемо це робити разом”, – відмічає ведуча – “джокер” – вистави, член громадської організації “Театр для діалогу” Оксана Потапова.
“Я живу в Маріуполі, і встановлення миру для мене — це коли не буде не тільки саме бойових дій, а коли конфлікт, який призводить до цих бойових дій, буде вирішений. Ми будемо до цього йти через форум-театр”, – підкреслює другий “джокер” вистави Микола Шевченко, представник маріупольського арт-проекту “ЧайкОсьотр”.
Показ в Маріуполі відбудеться 19 червня о 13:00 у Палаці культури “Молодіжний” за адресою вулиця Харлампієвська 17/25. Вхід вільний.
Проект в рамках діяльності Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI) фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Після прем’єри в Маріуполі вистава відправиться в тур по Донецькій області і 26-28 червня буде показана в Костянтинівці, Бахмуті та Краматорську.
В рамках проекту “Сприяння миру через діалог мовою театру” “Театр для діалогу” проводить низку подій у Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській та Донецькій областях. Групи, в яких працюють разом місцеві та переселенці, створюють спільно форум-вистави, кожну з яких показують по чотири рази – як в обласному центрі, так і в невеликих населених пунктах.