12 березня у Львові (Перша львівська медіатека, 18:00) всі охочі можуть приєднатися до спільного написання статей про жінок. Феміністична майстерня та Вікімедіа Україна запрошують до Першої львівської медіатеки збільшити інформаційну присутність жінок у Вікіпедії.
Загальнодоступна вільна багатомовна онлайн-енциклопедія ставить собі за мету зібрати все знання, доступне людству, у вигляді енциклопедичних статей, присвячених певному предмету, особі чи явищу. І сьогодні вона містить інформацію про набагато більше тем, ніж будь-яка інша онлайнова чи друкована енциклопедія. Втім, не всі теми висвітлюються рівномірно. Люди редагують ті теми, які їх цікавлять, і на контент Вікіпедії також неабияк впливає той факт, що більшість редакторів Вікіпедії — чоловіки.
З-понад 100 тисяч біографічних статей в українській Вікіпедії, лише близько 15% з них присвячено жінкам. Звісно це не означає, що серед усіх персоналій минулого чи сьогодення, про яких варто писати статті у Вікіпедії, жінки становлять лише 15%. «Обсяг важливих знань, які ще не описані у Вікіпедії, значно більший за той, який вже описаний. І це особливо стосується жіночих постатей в науці, мистецтві, спорті, політиці та інших галузях людської діяльності» — зазначає львівський вікіпедист Юрій Булка.
Сьогодні з’являється все більше відомостей про жінок в історії мистецтва, науки, спорту, політики. Часто їхній внесок не був оцінений сучасниками і сучасницями, а інколи був приписаний чоловікам або забутий у наступні роки. Утім, не менш важливими в контексті Вікіпедії є й діячки сьогодення.
На сторінці заходу можна знайти списки пропонованих до створення статей, які, втім, не є вичерпними: учасники й учасниці заходу можуть вільно обирати тему для статті. Все, що потрібно — мати надійне джерело, на яке можна послатися при створенні статті.
Захід відбудеться 12 березня о 18:00 у Першій львівській медіатеці.
Всі, кому цікава тема, але не зможуть відвідати захід, можуть взяти участь у міжнародній акції #WikiGap, що проходить онлайн 8 березня — 8 квітня 2019 року за підтримки Вікімедіа Швеція та Міністерства закордонних справ Швеції. Сторінка конкурсу.