14 листопада 2017 року запрошуємо на презентацію настільної гри «Переселенська блуканина». Її автором та ініціатором є Програма «Радник з питань ВПО».
Захід відбудеться в приміщенні Інтеграційного центру для ВПО та місцевої громади за адресою м. Полтава вул. Шевченка 13 А. Початок о 14 годині.
Учасники гри зможуть крок за кроком в ігровому форматі пройти шлях внутрішньо переміщеної особи: від ухвалення рішення про переселення до моменту, коли людина повністю пристосувалась до життя в новому середовищі. І кроки – це не метафора: на масштабованому ігровому полі 6 х 4 м на гравців чекатимуть реальні проблеми та сценарії.
Головна мета проекту «Переселенська блуканина» – розповісти якомога ширшому загалу українців про труднощі, з якими переселенці стикаються на своєму шляху до нової домівки, привернути увагу до порушення прав та проблеми інтеграції цієї категорії громадян. Презентація гри в Києві стала тільки першим етапом: настільні варіанти «Переселенської блуканини» будуть передані громадським організаціям та активістам у регіони.
Механіка гри є традиційною: за допомогою грального кубика і фішок учасники мають пройти ігрове поле, дотримуючись інструкцій. Головна особливість «Переселенської блуканини» – її сценарій. Його розробила програма «Радник з питань ВПО» спільно з самими переселенцями,які не з чужих слів знають, як починати все з початку і в чужих містах відстоювати свої права. Всього ж у сценарії змодельовані 76 ситуацій, які описують буденні події життя ВПО.
Співавтор гри Валерія Вершиніна, менеджер проекту «Радник з питань ВПО» зазначає:
«В нашому суспільстві досі не вистачає обізнаності з проблемами переселенців. Можливо, через те, що люди не уявляють, із чим тим доводиться зіткнутися. Коли можна пожити чужим життям з усіма складними, а й іноді й абсурдними подіями, які доводиться переживати переселенцям, – це унікальний досвід».
Програма «Радник з питань ВПО», започаткована Міністерством соціальної політики України та здійснюється канадською неурядовою організацією Stabilization Support Services завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства».
Stabilization Support Services є неурядовою канадської організацію, яка з 2015 року працює в Україні, допомагаючи у розв’язанні низки проблем, пов’язаних із військовим конфліктом на Сході України та окупацією Криму, а також з організацією допомоги постраждалим на державному та місцевому рівнях.