Українське суспільство та пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти

Початок: 27.01.2016 о 10:00
Закінчення: 27.01.2016 о 18:00
Адреса: вул. Волоська, 12/4 Актова зала, Київ,
Місце: Goethe-Institut в Україні

Завершено

holocaust_400px1
Українське суспільство та пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти

27 січня було проголошено ООН Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту та звільнення концентраційного табору Аушвіц-Біркенау. Усі держави-члени закликаються активно виступати проти повторення такого геноциду, розробляти навчальні матеріали стосовно цього та підтримувати громадські ініціативи.

В цей день 2016 року пройде Круглий стіл на тему «Українське суспільство та пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти». Серед учасників – науковці, вчителі, студенти, представники неурядових організацій та міжнародні установи, а також журналісти і представники ЗМІ. Вечірня програма включає театральну виставу та кінопоказ у публічному форматі. На запрошення Goethe-Institut прибуде кінорежисерка Яель Реувені.

Програма заходу

10:00–
17:00
9-й круглий стіл На запрошення
17:00–
17:40
Валіза
Театральна вистава М. Сікорської-Міщук (режисер: Назарій Панів / «Наш театр»)
Вхід вільний
18:00 Farewell, Herr Schwarz oder Schnee von gestern (Німеччина, 2013)
Показ документального фільму у присутності режисера фільму Яель Реувені. Після показу фільму дискусія за участю його авторки.
Вхід вільний


Yael Reuveny (rechts) in „Schnee von gestern“

Яель Реувені (праворуч) у фільмі «Торішній сніг» (2012/13)
Джерело: Film Kino Text, DIF, © Film Kino Text

Зворушлива документальна стрічка Яель Реувені, чия бабуся пережила Голокост і виїхала до Ізраїлю, звертається до неочікуваних наслідків пропущеної зустрічі влітку 1945 року. Дві родинні гілки – одна в Німеччині, друга в Ізраїлі – які упродовж років не відали нічого одна про одну, опиняються перед схожими питаннями та проблеми, коли звертаються до минулого. Діти страждають від мовчання своїх батьків, внуки перебувають у пошуку своєї ідентичності. Незалежно один від одного вони вдаються у пошуки, до яких їх підштовхують таємниці родини, та відкривають для себе значення того, що у післявоєнні роки сестра і брат Міхла і Фейвке Шварц  у настільки різний спосіб прийняли рішення на користь життя. Торішній сніг – це не лише фільм про минуле, але перш за все портрет сьогоднішньої родини, яка розбирається з тим, що було, з перспективи третього покоління після війни.

За ініціативи:
Український центр вивчення історії Голокосту

Організатори:
Український центр вивчення історії Голокосту
Goethe-Institut в Україні

Партнер:
Посольство Держави Ізраїль в Україні

Yael Reuveny

Яель Реувені

Яель Реувені народилась у 1980 році в Петах Тіква, що в Ізраїлі, з 2000 до 2005 року навчалась на режисера, сценариста і продюсера в Sam Spiegel Film & Television School у Єрусалимі. З того часу живе і працює у Берліні. Вона робила документальні стрічки для Єврейського музею у Берліні та брала участь у виставці My Name is Esperanza в іспанському Сантандері з відео-інсталяцією Jerusalem Variations.

В рамках німецько-польсько-ізраїльського проекту A Triangle Dialogue Реувені почала збирати інформацію про брата своєї бабусі, Фейвке Шварца. У Розповідях про втрачене (2008) вона зображує те, як цей чоловік пережив Голокост, але пішов із життя у вирі післявоєнної доби. Стрічка здобула Премію підтримки Фонду DEFA, Short Documentary Award Єрусалимського фестивалю та Discovery Award кінофестивалю у Коттбусі.

Торішній сніг (2013) базується на цих перших розвідках та зображує, як брат бабусі повертається до Німеччини та під новим іменем обживається на тому місці, де його тримали у концтаборі під час війни. Реувені отримала за свою роботу нагороди міжнародних фестивалів, серед них Премію за документальне кіно від Haifa International Film Festival 2013, премію підтримки Defa від DOK-Fest у Лейпцигу та премію DIALOG за порозуміння між культурами на Cottbus Film Festival 2013.

Джерело: filmportal.de

Додаткова інформація

  • Український центр вивчення історії
    Тел.: +380 44 2859030
    li.li@peking.goethe.org[email protected]
  • Goethe-Institut в Україні
    Тел.: +380 44 4969785-112

Джерело: Goethe-Institut в Україні