Краматорську з 21 по 30 липня триває другий етап програми «Звичка думати / Привычка думать» – Міжнародна майстерня з розвитку критичного мислення. Її учасниками є 26 молодих людей з України та Росії, які брали участь в першому етапі програми. Міжнародна майстерня буде відкритим простором для міжкультурної взаємодії, неформального спілкування та обговорення тем, які хвилюють учасників з України та Росії.
Під час майстерні учасники сформулюють власні ідеї зі створення інструментів для розвитку критичного мислення у своїх громадах.
«Звичка думати / Привычка думать» – це спільна українсько-російська програма з розвитку критичного мислення. Ми підтримуємо людей, які бажають розвивати навички критичного мислення в себе і різних суспільних груп, сприяємо розвитку і впровадженню методик неформальної освіти в цій сфері, створюємо майданчик для співпраці російських та українських активістів і професіоналів цієї галузі.
Учасники програми навчаються орієнтуватися в інформаційних потоках, формувати та аргументувати власну думку, бачити різні аспекти і перспективи ситуації, опиратися пропаганді. Програма надає простір для взаємодії російських і українських молодих фахівців через спілкування та роботу над спільною темою, а також сприяє формуванню в учасників різноманітної картини суспільства в обох країнах.
В рамках майстерні відбудуться відкриті експертні сесії та майстер-класи з розвитку критичного мислення та медійної грамотності, до участі в яких запрошуються жителі Краматорська та гості міста.
Розклад відкритої програми «Звичка думати / Привычка думать» на 22 – 26 липня:
22.07
19.00 Вільна Хата, проспект Миру 9
Презентація програми «Звичка думати / Привычка думать». Спілкування з координаторами програми Тарасом Грицюком та Ревазом Татеішвілі на тему “Чому критичне мислення і чому в Краматорську”.
23.07.
15:00 – 18:00 Вільна Хата, проспект Миру 9
“Чому критичне мислення – критичне?”
Євгеній Волков – російський вчений, психолог, соціолог. Спеціаліст з конфліктології, інтервенції й нових релігійних рухів, експерт із соціальної дії й критичного мислення, судовий експерт з кримінальних справ, пов’язаних з психологічним насиллям, перекладач наукової літератури. http://evolkov.net/
19:00-20:30 Вільна Хата, проспект Миру 9
Світлана Колодій, координаторка Спільнокошту, ГО Гараж Генг: “Що таке краудфандинг і як це працює. Про Спільнокошт: особливості та цінності, відмінності від міжнародних платформ. Досвід вивчення російських краудфандингових платформ”.
24.07
19:00 Вільна Хата, проспект Миру 9
Катерина Сергацкова :“Медіаграмотність в умовах конфлікту: як розбирати інформацію на складники та як її перевіряти. З чим стикаються журналісти в роботі?
Катерина Сергацкова – журналіст-фрілансер. Пише воєнні репортажі для видань “Українска правда”, “Фокус”, українського Esquire, російських Colta, Snob. Робила матеріали з Криму, Донецька, Горлівки, Красноармійська, Щастя, Маріуполя.
25.07. 19-00 FreeUA – креативний простір (вул. Паркова 9)
Ірина Брунова-Калісецька: “Де в “історії” правда?”
Як відрізняти факти від суджень в історіях знайомих та незнайомих людей, медіа та Facebook? Навички, що ними може оволодіти кожний та використовувати в своєму житті.
Ірина Брунова-Калисецька – кандидат психологічних наук, конфліктолог, має досвід роботи з вчителями, журналістами, експертами, етнічними та релігійними меншинами, громадами та громадськими організаціями в попередженні та розв’язанні конфліктів в Україні, Молдові, Киргизстані, Грузії.
26.07 20.00 Вільна Хата, проспект Миру 9
Презентація сольного альбому “Context” проекту “Postman”
Програма «Звичка думати» реалізується в Україні громадською організацією «Інша Освіта» у партнерстві зі Спілкою MitOst e.V. (Берлін) та Красноярською регіональною громадською організацією “Интерра” за дружньої фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту “Діалог заради змін”.