18 жовтня 2015 року о 18:00 у Кременчуці (вул. 60 років Жовтня, 30А) відбудеться відкриття альтернативного культурного центру #Adapter.
Творча спільнота надасть нового значення колишній столярній майстерні, перетворивши її закинутий простір в епіцентр подій, місце зустрічі різних людей для взаємодії, розвитку і реалізації власного потенціалу. Приміщення буде використовуватися на умовах довготермінової оренди.
У програмі відкриття #Adaptera - панельна дискусія «Роль альтернативних культурних центрів у розвитку міст».
Серед панелістів: Беате Кьолер – директорка Goethe-Institut в Україні, Лучіано Глоор – голова швейцарської консалтингової компанії Consort B, промоутер партисипативної стратегії розвитку культури, що була запропонована Міністерству Культури України та Міністерству Культури та Охорони Пам’яток Грузії, Ярослав Белінський – Конгрес Активістів Культури (м.Київ), Анастасія Пономарьова та Андрій Шуляр – urban куратори (м.Київ), Ірина Каць – Культурний діалог (м.Кременчук), Ярослав Мінкін – арт-група СТАН (м. Івано-Франківськ).
На відкриття #Adaptera з подальшою творчою резиденцією до Кременчука прибуде Кірітан Флюкс (м.Гайдельберг, Німеччина) – відеохудожник, дослідник медіамистецтва та візуальної культури в реальному часі. Є одним із засновників асоціації відеомистецтв «VisualBerlin», має зацікавлення в об’єднанні відеохудожників для спільних проектів та просуванні візуальної культури реального часу. Крім відео та медіа творчості, Кірітан Флюкс займається графічним дизайном, працює відео-аніматором, керує простором для колаборацій та креативною студією «Kopiloten».
У програмі відкриття також музичний блок за участі гурту “SPIEL DE TROIS” (м.Харків), частування та перегляд стрічки «Прості складності Ніко Фішера» (англ. Oh Boy) режисера Яна Оле Герстера, що вийшов на екрани в 2012 році. Стрічка, є випускною роботою Герстера в Берлінській академії кіно і телебачення, була удостоєна ряду нагород, у тому числі вищої кінопремії Німеччини.
Даний захід є частиною програми “KulTour”, в рамках “KunsTräume – Альтернативні Мистецькі Простори в Молдові”, що розроблена, організована і фінансована Гете-Інститутом.
За допомогою проекту KunsТräumе альтернативні міські локації набувають повної відкритості для суспільства. У свою чергу, художники та діячі культури отримують можливість надати їм нового значення через різноманітні заходи творчого спрямування.
Гете-Інститут є організацією, яка створює і реалізує культурну політику Федеральної Республіки Німеччини, за допомогою курсів німецької мови, культурних програм, поширення інформації про Німеччину. Створює і налагоджує міжкультурний діалог в 160 філіях розташованих по всьому світу і представляє автентичну картину сучасної Німеччини. www.goethe.de/bukarest
Автор: Ірина Каць