27 липня 2021 року о 12.00 в Українському кризовому медіа центрі відбудеться пресконференція “В очікуванні штаму “Дельта”: чи ефективно використовуються бюджетні кошти на боротьбу з COVID-19?”.
Представники медичної спільноти та профільних структур в уряді зазначають, що до осені новий штам коронавірусу “Дельта” витіснить всі інші штами вірусу в Україні. “Дельта” має більшу швидкість поширення та спричиняє більше ризиків госпіталізації хворих.
У квітні 2021 року Кабінет Міністрів перерозподілив 6,5 мільярда гривень з бюджетної програми “Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення” на вакцинацію населення. Хоча ці кошти мали б забезпечити доплати медичним працівникам, які безпосередньо здійснюють лікування хворих на COVID-19. Відповідно, існує небезпека не тільки поширення нового більш небезпечного штаму коронавірусу, але і відсутності додаткових коштів на оплату праці медичного персоналу і забезпечення стаціонарного лікування хворих восени.
Під час заходу експерти обговорять можливі шляхи виділення додаткових коштів на доплати медичним працівникам як з державного, так і з місцевих бюджетів.
Питання до обговорення:
- Новий COVID-фонд 2021, чому кошти і далі йдуть повз охорону здоров’я?
- Боротьба з пандемією в регіонах, чи достатньо коштів на потреби пацієнтів?
- Доплати медикам на боротьбу з COVID-19, де взяти кошти?
Спікери:
- Ганна Фенчак – заступниця директора департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ;
- Інна Іваненко – виконавча директорка БФ “Пацієнти України”;
- Гліб Канєвський – голова експертної організації StateWatch;
- Анастасія Химичук – аналітикиня експертної організації StateWatch;
- Юрій Лазаревич – голова правління “Мережі 100 відсотків життя Рівне”.
Онлайн-трансляція заходу відбудеться на YouTube Українського кризового медіа центру, а також на Facebook-сторінці StateWatch.
Захід проводиться в рамках проєкту “Громадський контроль за бюджетними витратами на боротьбу з COVID-19 в регіонах”, який реалізується за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва, Німецького фонду Маршалла США. Позиції та думки, висловлені або оприлюднені/озвучені публічно не обов’язково співпадають з позиціями Чорноморського фонду регіонального співробітництва або його партнерів.