В Одесі обговорять методи протидії мові ворожнечі в ЗМІ

Початок: 22.12.2017 о 11:00
Закінчення: 22.12.2017 о 13:00
Адреса: вул. Троїцька, буд. 49/51, Одеса, Україна
Місце: Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Грушевського

Завершено

Анонс_Одеса
В Одесі обговорять методи протидії мові ворожнечі в ЗМІ

22 грудня 2017 року (п’ятниця), в м. Одесі, з 11.00 до 13.00, в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського (перший поверх), за адресою вулиця Троїцька, буд 49/51, відбудеться обговорення у форматі «круглого столу» на тему «Мова ворожнечі в місцевих ЗМІ: як виглядає та як протидіяти?»

Обговорення проводиться Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» з метою презентації, привернення уваги та обговорення проблем використання в місцевих засобах масової інформації «мови ворожнечі». Участь в роботі «круглого столу» прийме близько 25 учасників – редактори та журналісти місцевих ЗМІ з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, студенти-журналісти, експерти, правозахисники, громадські діячі, активісти. 

Програма круглого столу складається з двох основних блоків та двох додаткових заходів: 

Презентація та обговорення результатів досліджень щодо використання українськими засобами масової інформації «мови ворожнечі». Презентація буде включати формулювання основних висновків моніторингу ЗМІ на предмет використання «мови ворожнечі»; правові аспекти протидії мові ворожнечі в мас-медіа; ілюстрацію небезпеки виявлених проблем та впливу «мови ворожнечі» в ЗМІ у вигляді 10 кейсів (зокрема, розкриття журналістами етнічної приналежності підозрюваних, застосування «мови ворожнечі» щодо ромів, ЛГБТ-спільноти, біженців, політичних опонентів, священнослужителів окремих конфесій). За результатами презентації, очікується активна дискусія щодо можливих шляхів зниження використання журналістами «мови ворожнечі» та спільних дій всіх зацікавлених сторін щодо протидії такій небезпечній тенденції.

Презентація та обговорення необхідності навчання та просвіти журналістів в сфері «мови ворожнечі». Зокрема, будуть представлені результати навчальної програми з протидії «мові ворожнечі» в ЗМІ, яка пройшла протягом листопада 2017 року в трьох містах України та передбачала проведення тренінгів та практичну роботу їх учасників. Крім того, будуть представлені попередні результати п’яти практичних ініціатив журналістів, які отримали фінансову підтримку в рамках навчальної програми. За результатами презентацій, очікується активна дискусія щодо перспектив, ефективності та можливих форм навчання та просвіти журналістів в сфері розпізнавання та протидії «мові ворожнечі» в засобах масової інформації.  

По закінченню обговорення, учасники матимуть змогу переглянути документальний фільм зі схожої проблематики з програми XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA та ознайомитись з виставкою плакатів «Довіряй, але перевіряй». 

український документальний фільм «Живі й нескорені» показує полюси українського суспільства: хор російської общини «Жива пам’ять» та співочу чоту націоналістів ОУН-УПА «Нескорені», яких об’єднує Червоноградський народний дім на Львівщині. Ця кінострічка – про глибинні, приховані процеси, які насправді криються за поваленням пам’ятників, і про те, як два паралельні світи перетинаються в Червоноградському народному домі. 

виставка «Довіряй, але перевіряй» включає роботи художників та художниць, які розмірковують про стан медіа загалом та медіа-грамотності в українському суспільстві. На 30-ти плакатах можна буде побачити роботи українських художників та художниць з клубу ілюстраторів Pictoric, в яких розкрито теми цензури, пропаганди, свободи слова, фейкових новин, інформаційної війни, критичного аналізу медіа-повідомлень, зв’язку влади та медіа, соціальних мереж і суспільного телебачення. 

До участі в заході запрошуються всі зацікавлені ЗМІ. 

За додатковою інформацією звертайтеся: Ігор Бринош, (048) 716-40-18, 716-46-83, [email protected]  

Захід проводиться Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», в рамках ініціативи «Мова ворожнечі» в українських ЗМІ: ідентифікація та протидія», за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.