Громадський центр правосуддя організовує серію регіональних обговорень щодо проблем та перспектив впровадження в територіальних громадах підходу “дружнього” (людиноцентричного) правосуддя. Обговорення мають тематичний характер та відбудуться на базі основних суб’єктів системи правосуддя на місцевому рівні: 14 грудня пройде дискусія щодо ролі місцевого самоврядування у сфері прав людини та правосуддя, 15 грудня в районному суді поговорять як наблизити судові установи до потреб людей, 16 грудня темою дискусії стане профілактика правопорушень та превентивна діяльність поліції.
СПІЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДИСКУСІЙ
Загальним завданням всіх обговорень є презентація наявного досвіду щодо того, як вдалось зробити систему правосуддя більш орієнтованою на людину до, під час та після судового розгляду. Такий підхід також включає більшу інклюзивність та доступність правових, адміністративних та соціальних послуг в громаді, розвиток альтернативних способів вирішення конфліктів в громадах та правоздатність самих мешканців.
Представники Громадського центру правосуддя поділяться кейсами (історіями успіху та невдачами) щодо формування моделі Громадського центру правосуддя на рівні територіальних громад, використання окремих інструментів розвитку “дружнього” правосуддя, залучення місцевих мешканців до захисту своїх прав та розвитку громад, розбудови горизонтального партнерства державних органів та неурядового сектору у сфері правосуддя.
Ще одне загальне завдання дискусій – це напрацювати бачення та попередній план спільної діяльності у сфері “дружнього” правосуддя на наступний 2022 рік з врахуванням впливу пандемії COVID-19, пріоритетів розвитку ключових реформ на місцевому рівні, локальної ситуації в громадах та спроможності місцевих установ сектору правосуддя. Під час усіх заходів, Громадський центр правосуддя відзначить подяками партнерів з відповідних громад, державних установ, громадських активістів та волонтерів.
ДИСКУСІЯ “УЧАСТЬ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ДОСТУПУ ДО ПРАВОСУДДЯ”
14 грудня 2021 року, з 11:00 до 13:00, в приміщенні Татарбунарської бібліотеки відбудеться дискусія “Участь місцевого самоврядування у забезпеченні доступу до правосуддя”. Основна мета заходу – привернення уваги до важливості участі місцевого самоврядування у забезпеченні доступу до правосуддя в територіальних громадах та напрацювання спільного бачення та плану дій щодо посилення ролі громад у сфері прав людини та правосуддя. Для обговорення визначено чотири основні теми:
1) надання правової допомоги в громаді;
2) впровадження профілактичних та пробаційних програм;
3) захист та підтримка вразливих груп, зокрема жінок, які постраждали від домашнього насильства;
4) співпраця та координація на рівні громади діяльності різних суб’єктів у сфері правосуддя.
ДИСКУСІЯ “РОЛЬ МІСЦЕВИХ СУДІВ У ПРОСУВАННІ ДРУЖНЬОГО ПРАВОСУДДЯ”
15 грудня 2021 року, з 10.00 до 12.00, в приміщенні Татарбунарського районного суду відбудеться дискусія “Роль місцевих судів в просуванні дружнього правосуддя”. Основна мета заходу – привернути увагу до стану судочинства в місцевих судах у віддалених громадах, оцінити перспективи впровадження сучасних інструментів комунікації з громадою та узгодити плани спільної діяльності суду з неурядовим сектором. Для обговорення визначено три основні теми:
1) забезпечення належного приміщення для суду та його сучасна візуалізація;
2) інструменти ефективної комунікації місцевих судів;
3) впровадження ініціативи волонтерів суду.
ДИСКУСІЯ “СПІВПРАЦЯ ПОЛІЦІЇ З ГРОМАДОЮ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ”
16 грудня 2021 року, з 10.00 до 12.00, в приміщенні відділення поліції №2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції в Одеській області пройде дискусія «Співпраця поліції з громадою для ефективної профілактики правопорушень». Основна мета заходу – на конкретних кейсах представити ефективність підходу Community Policing для здійснення успішної превентивної та профілактичної поліцейської діяльності, а також визначити пріоритетні напрямки співпраці поліції з місцевою владою та неурядовим сектором на 2022 рік. Для обговорення визначено чотири основні теми:
1) впровадження ініціативи “Поліцейський офіцер громади” та раннє запобігання конфліктам;
2) розвиток та інституціоналізація “сусідської варти”;
3) залучення ветеранів правоохоронних органів до наставництва поліцейських та просвітницької діяльності;
4) розвиток “зеленої кімнати” для нетравматичної роботи з неповнолітніми та Школи самооборони для жінок.
ОРГАНІЗАТОРИ ДИСКУСІЙ
Регіональні дискусії організовані Громадським центром правосуддя в м. Татарбунари спільно з Татарбунарською міською радою, Татарбунарським районним судом, відділенням поліції №2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції Одеської області. Громадський центр правосуддя – це мультифункціональний хаб, який розвиває дружнє правосуддя в громадах та просуває новий формат співпраці між органами правосуддя, місцевою владою та мешканцями на принципах довіри та відповідальності.
За додатковою інформацією щодо заходу звертайтеся до Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари: (048) 737-38-98, [email protected], https://www.facebook.com/CVUOdessa
Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України”, за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту “Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах”.