Які заходи має здійснити Україна для забезпечення притягнення винних до відповідальності? Відповідь на це питання надасть Катерина Бусол, юрист юридичного партнерства Global Rights Compliance, під час відкритої лекції “Перспективи Міжнародного кримінального суду в Україні: каталізатор чи катаклізм?”. Захід відбудеться 19 жовтня.
Школа права УКУ у рамках проекту «Перехідне правосуддя та примирення в Україні» запрошує на відкриту лекцію Катерини Бусол, юриста юридичного партнерства Global Rights Compliance. Охочих послухати та взяти участь у дискусії запрошують 19 жовтня о 17:00 год. у Центр Митрополита Андрея Шептицького (конференц-зал, ауд. 127). Вхід вільний за умови попередньої реєстрації за посиланням.
«Багато хто в Україні радо вітав Звіт 2016-го року Міжнародного кримінального суду (МКС) про попереднє вивчення ситуацій, щодо яких Суд може відкрити повноцінні провадження. Зокрема, схвальну оцінку українців отримали висновки Прокурора МКС щодо міжнародних злочинів, вірогідно, скоєних в окупованому Криму та на Донбасі. Дійсно, двері Суду все більше відкриваються для відповідальних за найтяжчі злочини в Україні. Проте самій Україні бракує розуміння, що саме на ній лежить первинний обов’язок проводити розслідування та притягувати до відповідальності», – розповіла Катерина Бусол.
Під час лекції Катерина порівняє українські очікування від МКС із впливом Суду на покарання винних і примирення в інших країнах. Особлива увага приділятиметься аналізу ситуації в Уганді через подібність бачення ролі МКС у завершенні своїх відповідних збройних конфліктів Угандою та Україною та конкретним заходам, які має здійснити Україна для забезпечення притягнення винних до відповідальності.
Довідка
Проект “Перехідне правосуддя та примирення в Україні” – проект Школи права УКУ, мета якого – створення майданчика для фахового обговорення цієї тематики. У фокусі проекту – механізми переходу від війни до миру в Україні та інструменти соціального примирення. Більше інформації – за посиланням.